Ariel Borysiuk strzelił pierwszego gola w Mołdawii. Sheriff Tyraspol został mistrzem kraju

Ariel Borysiuk strzelił gola w meczu Sheriffa Tyraspol z Petrocubem Hincesti (1:1) w ostatniej kolejce sezonu ligi mołdawskiej. Drużyna Polaka zdobyła mistrzostwo kraju.
Kuba Cimoszko
Ariel Borysiuk Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: Ariel Borysiuk

To była 69. minuta meczu pomiędzy Sheriffem Tyraspol a Petrocubem Hincesti. Ariel Borysiuk dopadł do piłki wybitej przed pole karne i z około 20 metrów huknął bez zastanowienia wolejem. Płaski strzał znalazł drogę do bramki tuż przy "długim" słupku, a on sam po chwili odbierał gratulacje od kolegów.

To był pierwszy gol 12-krotnego reprezentanta Polski na mołdawskich boiskach. Dzięki niemu jego zespół zremisował 1:1 (0:1) i sezon skończył (system wiosna-jesień - przyp. red.) z 70 punktami na koncie, bez problemu zdobywając kolejny tytuł mistrzowski.

Przypomnijmy, że Borysiuk trafił do Sheriffa w trakcie letniego okna transferowego. Od razu stał się też jego podstawowym graczem. Dotąd zagrał 9 meczów.

Mistrzem Mołdawii może czuć się również Jarosław Jach, który wiosną zagrał 14 spotkań ligowych w drużynie z Tiraspolu. Latem jednak odszedł i obecnie występuje w Rakowie Częstochowa.

Sheriff Tyraspol - Petrocub Hincesti 1:1 (0:1)
0:1 - Iaser Turcan 6'
1:1 - Ariel Borysiuk 69'