Serie A. Juventus - AC Milan. Jerzy Engel: Są piłkarze, których się nigdy nie ściąga

Juventus Turyn pokonał w niedzielnym meczu Serie A AC Milan 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Paulo Dybala, który wcześniej zastąpił na boisku Cristiano Ronaldo.

Mateusz Kozanecki
Jerzy Engel PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Jerzy Engel
W 55. minucie spotkania pomiędzy Juventusem Turyn a Milanem niespodziewanie boisko opuścił Cristiano Ronaldo. Decyzją Maurizio Sarriego na placu gry pojawił się Paulo Dybala. Portugalczyk nie mógł się z tym pogodzić i w niewybrednych słowach zwrócił się do trenera (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Maurizio Sarri tłumaczył, że Portugalczyk został ściągnięty z boiska przez problemy zdrowotne. Zdenerwowany Ronaldo jeszcze przed końcem meczu opuścił stadion i pojechał do domu. Teraz grozi mu za to nawet dwuletnia dyskwalifikacja.

Decyzja trenera Juventusu Turyn nie spodobała się Jerzemu Engelowi. Były selekcjoner reprezentacji Polski uważa, że zawodnicy tacy jak Cristiano Ronaldo, w każdej chwili są w stanie przesądzić o losach spotkania.

- Są piłkarze, których się nigdy nie ściąga, bo nawet w ostatniej sekundzie mogą przesądzić o wyniku. Ronaldo jest takim zawodnikiem - powiedział Engel w rozmowie z TVP Sport.

- Sarri dokonał świetnej zmiany, bo Dybala wszedł i strzelił zwycięskiego gola. Jednocześnie wpędził się tą zmianą w kłopoty - dodał.

Paulo Dybala po nieco ponad dwudziestu minutach od wejścia, strzelił bramkę, która okazała się dla Juventusu zwycięska. Warto podkreślić, że spory udział w wywalczeniu przez "Starą Damę" trzech punktów miała świetna postawa Wojciecha Szczęsnego.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy zgadzasz się z opinią Jerzego Engela?