Sparing. Jagiellonia Białystok zremisowała z FC Viitorul Constanta

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 (1:1) z rumuńskim FC Viitorul Constanta w drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w tureckim Belek. Ozdobą był gol Jesusa Imaza.

Kuba Cimoszko
Jesus Imaz Newspix / Pawel Jaskolka / PressFocus / Na zdjęciu: Jesus Imaz
Jagiellonia Białystok ma za sobą drugi sparing podczas zimowych przygotowań. Po 3:3 z kosowskim KF Ballkani Suva Reka teraz zremisowała 1:1 z rumuńskim FC Viitorul Constanta, który trenuje słynny Gheorghe Hagi.

Bramki padły na samym początku spotkania. Wynik otworzył już w 4. minucie Rivaldinho, który wykorzystał prostopadłe podanie od jednego z kolegów. Po kilku chwilach wyrównał jednak Jesus Imaz, popisując się fenomenalnym lobem z połowy boiska!

Faworytem sparingu był Viitorul. Jego piłkarze rzeczywiście lepiej go zaczęli, ale przewagę utrzymywali tylko przez około kwadrans. Później znacznie lepiej prezentowała się Jagiellonia, która często stwarzała sytuacje i oddawała groźne strzały. Brakowało jednak dokładności lub szczęścia (dwukrotnie piłka zatrzymywała się na po poprzeczce - przyp. red.).

- Jestem zadowolony z tego, jak dziś zaprezentowała się cała drużyna. Pokazaliśmy więcej jakości w grze w porównaniu do poprzedniego meczu, stworzyliśmy wiele sytuacji do strzelenia gola. Uważam, że dziś zasłużyliśmy na zwycięstwo. Biorąc pod uwagę liczbę wykreowanych okazji, powinniśmy zwyciężyć przynajmniej 3:1, albo nawet 4:1 - nie krył trener Iwajło Petew w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu.

Bułgarski szkoleniowiec nieco przemeblował skład Jagiellonii. Od początku zagrali Serbowie Ognjen Mudrinski i Mile Savković, nie było natomiast żadnego "młodzieżowca". Ponownie szansę otrzymał testowany Białorusin Nikita Stepanow, a w bramce wystąpili po 45 minut Dejan Iliew i Damian Węglarz.

Jagiellonia Białystok - Viitorul Constanta 1:1 (1:1)
0:1 - Rivaldinho 3'
1:1 - Jesus Imaz 11'

Jagiellonia Białystok: Dejan Iliew (46' Damian Węglarz) - Jakub Wójcicki (76' Andrej Kadlec), Zoran Arsenić, Bartosz Kwiecień (73' Dawid Szymonowicz), Nikita Stepanow* (77' Bodvar Bodvarsson) - Martin Pospisil, Taras Romanczuk - Tomas Prikryl (82' Aleksander Stawiarz), Jesus Imaz (84' Karol Struski), Mile Savković (46' Martin Kostal) - Ognjen Mudrinski (55' Bartosz Bida).