Serie A: SSC Napoli wygrało z Brescią po pościgu. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik zmiennikami

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik weszli na boisko z ławki rezerwowych w meczu SSC Napoli z Brescią Calcio. Wicemistrz Włoch wygrał 2:1, choć jako pierwszy stracił gola.

piłkarze Napoli cieszą się z bramki Fabiana Ruiza PAP/EPA / SIMONE VENEZIA / Na zdjęciu: piłkarze Napoli cieszą się z bramki Fabiana Ruiza
Brescia Calcio wykorzystała do zdobycia prowadzenia 1:0 swoją broń o największej sile rażenia, czyli stały fragment gry. W 27. minucie Jhon Chancellor strzelił głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Sandro Tonalego z rzutu rożnego. Była to pewna niespodzianka, ale dodała pikanterii meczowi.

Beniaminek był bliżej zwycięstwa, choć miał 20 procent posiadania piłki i nie wymienił w pierwszej połowie nawet stu podań. Brescia przeczekała nieporadny szturm SSC Napoli i w odpowiednim momencie odpowiedziała mocnym ciosem. Praktycznie jedna sytuacja podbramkowa wystarczyła do pokonania Davida Ospiny. Po raz drugi w sezonie Azzurri skapitulowali przy rzucie rożnym zespołu z Brescii.

Trudno było mówić o próbie generalnej SSC Napoli przed meczem z FC Barcelona w Lidze Mistrzów, ponieważ podopieczni Gennaro Gattuso musieli prowadzić oblężenie schowanych w jedenastu na własnej połowie przeciwników. Niezgrabny atak pozycyjny Azzurrich męczył oko ich kibiców i ci mogli spisać pierwszą połowę na stratę.

Piłkarze Napoli doszli do konstruktywnych wniosków w przerwie. Dopiero kwadrans spędzony w szatni pozwolił podopiecznym Gennaro Gattuso na nastawienie celowników. Po powrocie na boisko zaczęli już strzelać prosto do sieci i nie pozwolili sobie na stratę punktów w konfrontacji z kandydatem do spadku.

Drużyna z Neapolu zorganizowała się do ataku i żwawo odwróciła wynik 0:1 na 2:1. Lorenzo Insigne strzelił w 49. minucie gola z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Alesa Mateju. W 54. minucie Fabian Ruiz dał prowadzenie Napoli pięknym strzałem z dystansu ponad Jesse Joronenem, ale pod poprzeczkę w bramce Brescii. To trafienie było ozdobą spotkania i jak się okazało, było zwycięskie dla wicemistrza Włoch.

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik byli zmiennikami. Kiedy grali, wynik już nie zmienił się. Drużyna z Polakami w składzie miała problem z kontrolowaniem wydarzeń w stu procentach, mimo to utrzymała prowadzenie.

Napoli we wtorek powalczy z FC Barcelona w Lidze Mistrzów. W Serie A swoimi skromnymi, ale zasłużonymi zwycięstwami poprawia sytuację i pozostaje poważnym kandydatem do awansu do europejskich pucharów.

Brescia Calcio - SSC Napoli 1:2 (1:0)
1:0 - Jhon Chancellor 27'
1:1 - Lorenzo Insigne (k.) 49'
1:2 - Fabian Ruiz 54'

Brescia: Jesse Joronen - Stefano Sabelli, Ales Mateju, Jhon Chancellor, Bruno Martella - Dimitri Bisoli, Daniele Dessena (85' Emanuele Ndoj), Sandro Tonali - Birkir Bjarnason (66' Simon Skrabb), Jaromir Zmrhal - Mario Balotelli

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Kostas Manolas, Mario Rui - Fabian Ruiz, Diego Demme (86' Allan), Eljif Elmas (76' Piotr Zieliński) - Matteo Politano, Dries Mertens (67' Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne

Żółte kartki: Mateju, Martella, Dessena (Brescia) oraz Mertens, Elmas, Milik (Napoli)

Sędzia: Daniele Orsato