Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Premier League. 18 maja mają ruszyć treningi grupowe. Podano zasady bezpieczeństwa

18 maja kluby Premier League mają rozpocząć pierwszą fazę treningów grupowych. Wiemy już, jakie procedury mają obowiązywać. Konieczna będzie między innymi dezynfekcja boisk po każdych zajęciach.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
radość piłkarzy Manchesteru United Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru United

Oficjalne protokoły medyczne miały trafić do zawodników i trenerów we wtorek. BBC podaje, że przede wszystkim bardzo istotne będzie zachowanie dystansu społecznego. Ponadto, po każdej sesji treningowej dezynfekowane mają być flagi na narożnikach boisk, piłki, stożki i słupki treningowe, a nawet murawa.

Szefowie Premier League wierzą, że nic nie przeszkodzi w tym, by 18 maja kluby wznowiły treningi ograniczone do pięcioosobowych grup i maksymalnego czasu trwania 75 minut. Środki nadzoru mają obejmować dwa testy na koronawirusa i regularne wypełnianie kwestionariuszy przedtreningowych, a także kontrolowanie temperatury.

Ponadto zawodnicy będą musieli skrupulatnie dbać o higienę osobistą, a także stosować środki ochrony indywidualnej. Nie powinni również zbliżać się do siebie w miejscach publicznych, w tym między innymi w pokojach medycznych i na siłowni.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Kownacki będzie miał problem z dostosowaniem się do wytycznych ligi ws. koronawirusa. "Czasem porywa cię fantazja"

Piłkarze nie będą mogli dojeżdżać wspólnie na treningi, a wnętrza ich samochodów powinny być regularnie dezynfekowane. Nie powinni też korzystać z pojazdów klubowych i transportu publicznego.

Na środę planowane jest spotkanie z udziałem zawodników, a także przedstawicieli Premier League i m.in. służb medycznych, na którym omówione zostaną niejednoznaczne kwestie.

Aby zespoły mogły przejść do kolejnego etapu treningów, w którym dopuści się kontakt, konieczne będzie uzyskanie zgody rządu. Póki co nie jest powiedziane, kiedy takie zielone światło może się pojawić.

Przypomnijmy, że plan zakłada, iż pierwszy mecz Premier League po przerwie spowodowanej przez koronawirusa odbędzie się 12 czerwca.

Czytaj także:
Shane Duffy rozpacza po śmierci ojca. "Byłeś moim bohaterem"
Możliwa wielka wymiana gwiazd na linii Bayern Monachium - Manchester City

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×