Serie A. Nicolas N'Koulou zadedykował gola George'owi Floydowi (foto)

Obrońca Torino, Nicolas N'Koulou, strzelił bramkę przeciwko Parmie w zremisowanym 1:1 meczu 25. kolejki Serie A. Kameruńczyk gola zadedykował George'owi Floydowi, zmarłemu w wyniku interwencji policji w Minneapolis.

Waldemar Ossowski
Nicolas N'Koulou zadedykował bramkę George'owi Floydowi PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Nicolas N'Koulou zadedykował bramkę George'owi Floydowi
- Dobrze rozpoczęliśmy mecz i udało nam się strzelić gola, a potem straciliśmy prowadzenie. Szkoda, bo to był mecz, który mogliśmy wygrać, ale punkt jest ważny  - powiedział Nicolas N'Koulou w rozmowie ze "Sky Sport Italia".

Kameruńczyk po strzeleniu bramki w 15. minucie wykonał gest nawiązujący do ruchu Black Lives Matter, który od 2013 roku walczy o równość wobec osób czarnoskórych.

- Kiedy strzeliłem gola, natychmiast pomyślałem o moim bracie, George'u Floydu - dodał obrońca Torino FC.

Przypomnijmy, że 46-letni Floyd zmarł 25 maja w Minneapolis na skutek interwencji policjanta, który przez kilka minut przyciskał jego kark kolanem do ziemi, pomimo iż zatrzymany mówił, że nie może oddychać. W związku ze śmiercią Afroamerykanina w całych Stanach Zjednoczonych wybuchły zamieszki.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)