Premier League. Koszmarna kontuzja Bernda Leno. Bramkarz Arsenalu miał wielkie pretensje do rywala

Arsenal fatalnie wznowił sezon Premier League. "Kanonierzy" przegrali dwa mecze, a na dodatek koszmarnie wyglądającej kontuzji nabawił się Bernd Leno. Niemiecki bramkarz został zniesiony z boiska na noszach.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Znoszony na noszach Bernd Leno oskarża Neala Maupaya Getty Images / Mike Hewitt/Getty Images / Znoszony na noszach Bernd Leno oskarża Neala Maupaya
Jeszcze w pierwszej połowie w niegroźnej sytuacji Bernd Leno złapał piłkę w narożniku pola karnego. Bramkarz Arsenal FC przy wyskoku został lekko popchnięty przez napastnika Brighton and Hove Albion - Neala Maupaya, przez co przy zetknięciu z murawą jego prawe kolano nienaturalne się wygięło (zobacz zdjęcie z całej sytuacji niżej - uwaga drastyczne!).

Na boisku szybko pojawiły się służby medyczne, które musiały znieść Leno na noszach. 28-latek miał wyraźne pretensje do rywala i wygrażał mu palcem.

- Kontuzja Bernda nie wyglądała dobrze. To uraz kolana. Na razie nie wiemy jak poważny. Musimy poczekać na dokładne testy - mówił po spotkaniu menadżer Arsenalu, Mikel Arteta.

Maupay na długo zostanie zapamiętany nie tylko przez Leno, ale i wszystkich kibiców "Kanonierów". 23-latek w ostatniej akcji meczu, w 95. minucie, zdobył bramkę na 2:1 dla Brighton, a po ostatnim gwizdku wdał się w ostrą przepychankę z kilkoma zawodnikami rywali. Kamery uchwyciły jak napastnika Brighton za gardło złapał m.in. Matteo Guendouzi (zobacz TUTAJ).
Źródło:  Pool / GettyImages Źródło: Pool / GettyImages