Serie A: Parma rozbiła Genoę, Torino FC przełamało się. Łukasz Teodorczyk dostał kwadrans od trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / UCA ZENNARO / Na zdjęciu: piłkarze Parmy Calcio 1913
PAP/EPA / UCA ZENNARO / Na zdjęciu: piłkarze Parmy Calcio 1913

Andreas Cornelius strzelił trzy gole dla Parmy w wygranym 4:1 meczu z Genoą. Torino przełamało się i pokonało 1:0 Udinese Calcio, w którego barwach przez kwadrans grał Łukasz Teodorczyk.

Genoa CFC znajduje się na granicy strefy spadkowej i każdy mecz musi wykorzystywać do zapunktowania, jeżeli nie chce identycznie jak w poprzednim sezonie być zagrożona degradacją do ostatniej kolejki, a w najczarniejszym scenariuszu pożegnać się z elitą. We wtorek zespół z Ligurii zmierzył się z Parmą.

Były triumfator Pucharu UEFA potrafił obnażyć błędy w grze zespołu z Genui. Miał też szczęście, a Andreas Cornelius imponował skutecznością i już przed przerwą strzelił dwa gole. Po przeciwnej stronie boiska Domenico Criscito nie wykorzystał rzutu karnego, dlatego Parma prowadziła po pierwszej połowie 2:0. Cornelius krótko po przerwie skompletował hat-tricka i przyjezdni mieli komplet punktów w kieszeniach. Stanęło na wyniku 4:1, a Duńczyk przy ostatnim golu Dejana Kulusevskiego asystował. Filip Jagiełło spędził 90 minut na ławce rezerwowych Genoi.

Statystyki bohatera spotkania Corneliusa w tym sezonie Serie A to 11 goli oraz dwie asysty. Zanosi się na "sezon życia" obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi napastnika. Parma dzięki efektownej wiktorii przesunęła się na siódme miejsce w tabeli.

Torino FC przystąpiło do meczu z Udinese Calcio po ośmiu spotkaniach bez zwycięstwa. Trener Moreno Longo nie odmienił na lepsze gry zespołu, który już w sobotę miał szansę na przełamanie, ale nie utrzymał prowadzenia, zmarnował rzut karny i zremisował 1:1 z Parmą. We wtorek Byki znów powalczyły na Stadio Olipico i podjęły Udinese Calcio.

W 16. minucie Andrea Belotti zrehabilitował się za zmarnowanie jedenastki w poprzednim meczu i po podaniu Simone Edery huknął z ostrego kata na 1:0 dla Toro. Ekipa z Piemontu starała się wyciągnąć lekcję z wcześniejszych niepowodzeń i utrzymywała przewagę. Kwadrans od trenera Udinese dostał Łukasz Teodorczyk, ale również on nie doprowadził do remisu. Dobrze bronił Salvatore Sirigu, który powstrzymał piłkę po pięciu strzałach celnych zespołu Luci Gottego.

27. kolejka Serie A:

Genoa CFC - Parma Calcio 1913 1:4 (0:2) 0:1 - Andreas Cornelius 18' 0:2 - Andreas Cornelius 33' 0:3 - Andreas Cornelius 53' 1:3 - Iago Falque (k.) 59' 1:4 - Dejan Kulusevski 87'

Torino FC - Udinese Calcio 1:0 (1:0) 1:0 - Andrea Belotti 16'