Serie A: Parma rozbiła Genoę, Torino FC przełamało się. Łukasz Teodorczyk dostał kwadrans od trenera

Andreas Cornelius strzelił trzy gole dla Parmy w wygranym 4:1 meczu z Genoą. Torino przełamało się i pokonało 1:0 Udinese Calcio, w którego barwach przez kwadrans grał Łukasz Teodorczyk.

piłkarze Parmy Calcio 1913 PAP/EPA / UCA ZENNARO / Na zdjęciu: piłkarze Parmy Calcio 1913
Genoa CFC znajduje się na granicy strefy spadkowej i każdy mecz musi wykorzystywać do zapunktowania, jeżeli nie chce identycznie jak w poprzednim sezonie być zagrożona degradacją do ostatniej kolejki, a w najczarniejszym scenariuszu pożegnać się z elitą. We wtorek zespół z Ligurii zmierzył się z Parmą.

Były triumfator Pucharu UEFA potrafił obnażyć błędy w grze zespołu z Genui. Miał też szczęście, a Andreas Cornelius imponował skutecznością i już przed przerwą strzelił dwa gole. Po przeciwnej stronie boiska Domenico Criscito nie wykorzystał rzutu karnego, dlatego Parma prowadziła po pierwszej połowie 2:0. Cornelius krótko po przerwie skompletował hat-tricka i przyjezdni mieli komplet punktów w kieszeniach. Stanęło na wyniku 4:1, a Duńczyk przy ostatnim golu Dejana Kulusevskiego asystował. Filip Jagiełło spędził 90 minut na ławce rezerwowych Genoi.

Statystyki bohatera spotkania Corneliusa w tym sezonie Serie A to 11 goli oraz dwie asysty. Zanosi się na "sezon życia" obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi napastnika. Parma dzięki efektownej wiktorii przesunęła się na siódme miejsce w tabeli.

Torino FC przystąpiło do meczu z Udinese Calcio po ośmiu spotkaniach bez zwycięstwa. Trener Moreno Longo nie odmienił na lepsze gry zespołu, który już w sobotę miał szansę na przełamanie, ale nie utrzymał prowadzenia, zmarnował rzut karny i zremisował 1:1 z Parmą. We wtorek Byki znów powalczyły na Stadio Olipico i podjęły Udinese Calcio.

W 16. minucie Andrea Belotti zrehabilitował się za zmarnowanie jedenastki w poprzednim meczu i po podaniu Simone Edery huknął z ostrego kata na 1:0 dla Toro. Ekipa z Piemontu starała się wyciągnąć lekcję z wcześniejszych niepowodzeń i utrzymywała przewagę. Kwadrans od trenera Udinese dostał Łukasz Teodorczyk, ale również on nie doprowadził do remisu. Dobrze bronił Salvatore Sirigu, który powstrzymał piłkę po pięciu strzałach celnych zespołu Luci Gottego.