Ligue 1. AS Monaco - FC Nantes. Wygrana gospodarzy po wymagającym meczu. Przeciętne 90 minut Majeckiego

W spotkaniu trzeciej kolejki francuskiej Ligue 1 AS Monaco Radosława Majeckiego wygrało z FC Nantes 2:1. Mecz kosztował gospodarzy sporo sił, męczyli się do końca. Polak zagrał 90 minut, popełnił błąd przy wpuszczonym golu.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Sofiane Diop Getty Images / Jeroen Meuwsen/BSR Agency / Na zdjęciu: Sofiane Diop
AS Monaco chciało szybko pokazać, że dobra forma z sierpnia wciąż się utrzymuje. Udało się to udowodnić już w piątej minucie. Szybką kontrę mocnym strzałem pod okienko wykończył Sofiane Diop. Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa, ale Nantes stawiało zaciekły opór. Było dość dużo gry fizycznej, pojedynków o piłkę. Obie ekipy chciały jak najszybciej przenieść ciężar gry pod pole karne rywala.

Goście strzelili bramkę wyrównująca w pierwszej części, ale została ona anulowana przez VAR, który dopatrzył się minimalnego spalonego. Do przerwy AS Monaco było przeważającym zespołem, ale przewaga nie była dość wyraźna.

Drugą połowę obie ekipy zaczęły dosyć spokojnie i czekały na błąd rywali. Przydarzył się on gospodarzom w 61. minucie. Dennis Appiah znalazł dziurę w środku pola, gdzie miał okazję zagrać piłkę za plecy obrońców. Wyczuł to Ludovic Blas, który wybiegł, uprzedził wychodzącego z bramki Radosława Majeckiego i dał remis.

Radość Nantes z dobrego wyniku trwała zaledwie kilka minut. "Kanarki" nadziały się na kontrę, którą wykończył sprytnym lobem Willem Geubbels. Goście rzucili się do ponownego odrabiana strat, ale Monaco było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie i trudno było się przedostać w pole karne.

Monaco było skoncentrowane do końca, utrudniało rozgrywanie gościom i zmuszało do grania długich i trudnych piłek. Gospodarze dowieźli wygraną 2:1 do końca, dzięki czemu uplasowali się na drugim miejscu w tabeli ligi francuskiej. Mają siedem punktów - tyle samo co prowadzące Rennes i trzecie Lille. Nantes jest na dziesiątym miejscu.

Radosław Majecki grał przez 90 minut. Przy anulowanym golu Nantes trudno mieć do niego zarzuty - czekał do samego końca, rzucił się w dobrym momencie, ale strzał był mocny i szybki. Natomiast w drugiej połowie przy uznanej już bramce dla gości za wcześnie się rzucił, co ułatwiło zadanie Blasowi. Oprócz tego dużo pracował na przedpolu i przeważnie kontrolował sytuację. Zagrywał bardzo długie piłki do kolegów, ponad 60 proc. jego podań było celnych. Zanotował jedną obronę - goście przeważnie strzelali niecelnie.

AS Monaco - FC Nantes 2:1 (1:0)
1:0 - Sofiane Diop - 5'
1:1 - Ludovic Blas 61'
2:1 - Willem Geubbels 65'

AS Monaco: Radosław Majecki - Ruben Aguilar, Axel Disasi, Benoit Badishile, Fode Ballo Toure - Gelson Martins (62' Willem Geubbels), Cesc Fabregas (90' Stevan Jovetić), Aurelien Tchouameni, Sofiane Diop - Kevin Volland (62' Henry Onyekuru), Wissam Ben Yedder (79' Pietro Pellegri). Trener: Niko Kovac.

FC Nantes: Alban Lafont - Dennis Appiah, Andrei Girotto, Nicolas Pallois, Charles Traore - Pedro Chirivella, Abdoulaye Toure (61' Batista Mendy) - Kader Bamba (73' Renaud Emond), Ludovic Blas (90' Bridge Ndilu), Moses Simon - Randal Kolo. Trener: Christian Gourcuff.

Żółte kartki: Diop, Tchouameni, Geubbels (AS Monaco), A. Toure (FC Nantes).

Sędzia: Clement Turpin.

W pozostałych meczach nie brakowało emocji. Lille wyrwało zwycięstwo w starciu z Metz w ostatnich minutach, a festiwale bramkowe miały miejsce w starciach Lorient z Lens i Nimes z Rennes. W niedzielę sędziowie pokazali łącznie cztery czerwone kartki. Poniżej wyniki pozostałych spotkań trzeciej kolejki francuskiej Ligue 1.

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 0:0 (0:0)

Montpellier HSC - OGC Nice 3:1 (1:0)
1:0 - Gaetan Laborde 18'
2:0 - Daniel Congre 50'
3:0 - Daniel Congre 64'
3:1 - Dante 69'

AS Saint-Etienne - RC Strasbourg Alsace 2:0 (0:0)
1:0 - Denis Bouanga (k.) 57'