Liga Europy: Piast Gliwice - TSV Hartberg: Belg sędzią głównym, mamy z nim dobre skojarzenia

Erik Lambrechts będzie sędzią głównym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy Piast Gliwice - TSV Hartberg. Dotąd mamy z nim dobre skojarzenia.

Szymon Mierzyński
Erik Lambrechts Getty Images / Peter De Voecht / Na zdjęciu: Erik Lambrechts
Belg ma 36 lat, a na arenie międzynarodowej pojawił się w 2014 roku. W październiku 2016 był głównym rozjemcą spotkania eliminacji mistrzostw Europy U-19, w którym reprezentacja Polski pokonała Irlandię Północną 1:0.

Pozytywne wspomnienia związane z tym arbitrem ma też Jagiellonia. W czerwcu 2017 prowadził on potyczkę I rundy eliminacyjnej Ligi Europy, w której białostoczanie ograli na wyjeździe gruzińskie Dinamo Batumi 1:0 (w cały dwumeczu zwyciężyli aż 5:0).

Oprócz kwalifikacji europejskich pucharów, Erika Lambrechtsa wyznaczano dotąd również na spotkania Ligi Młodzieżowej UEFA.

Na Górnym Śląsku asystentami Belga będą jego rodacy Rien Vanyzere oraz Jo de Weirdt, zaś sędzią technicznym - Nathan Verboomen.

Mecz Piast Gliwice - TSV Hartberg rozpocznie się w czwartek o godz. 20.00. W razie remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie rzuty karne.