Strzelił gola "przewrotką". Efektowne wykończenie akcji przez Renato [WIDEO]

Ozdobą meczu ligi japońskiej Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka (3:1) było trafienie Renato Augusto juniora. Brazylijczyk popisał się sprytem w polu karnym rywali i zdobył piękną bramkę.

Piotr Bobakowski
Gol Renato Augusto jr Twitter / J_League_En / Gol Renato Augusto jr
Piłkarze Shimizu S-Pulse pokonali Cerezo Osakę (3:1) w meczu 27. kolejki japońskiej J Legue. Wynik spotkania na AI Stadium Nihondaira otworzył Brazylijczyk Renato Augusto junior i zrobił to w efektownym stylu.

28-letni pomocnik gospodarzy w 49. minucie meczu przeprowadził akcję, po której ręce same składały się do oklasków. Renato jr przejął piłkę w okolicach połowy boiska, po czym wymienił dwa podania z partnerami z zespołu i znalazł się w polu karnym gości.

Gracz Shimizu S-Pulse wbiegł pomiędzy dwóch obrońców i bramkarza, by po chwili zakończyć akcję strzałem przewrotką. Piłka wpadła do siatki, a fani na trybunach zgotowali Brazylijczykowi owację na stojąco.

"Przewrotka Renato Augusto. Otworzył wynik po niesamowitej akcji. Stylowe wykończenie i jedno z najlepszych, jakie zobaczysz" - skomentowano na twitterowym profilu japońskiej ekstraklasy, gdzie udostępniono nagranie z golem z meczu na AI Stadium Nihondaira.

Renato Augusto jr w tym sezonie wystąpił w 22 meczach Shimizu S-Pulse, zdobywając dwie bramki. Zespół z siedzibą w mieście Shizuoka obecnie z 20 pkt. zajmuje 17. miejsce w tabeli J League (w rozgrywkach uczestniczy 18 drużyn).

Zobacz:
Piłkarsko nie dał im szans. W tej klasyfikacji Robert Lewandowski jednak przegrywa z Ronaldo i Messim
Liga Narodów. Włochy - Polska. Kolejne osłabienia gospodarzy. Leonardo Bonucci wypada z gry