Serie A: Juventus FC wygrał z wielkim spokojem. Cristiano Ronaldo zmazał plamę

Takiej gry jak w sobotni wieczór oczekują kibice w Turynie od Juventusu. Mistrz Włoch bez problemu zwyciężył 4:0 z Parmą, a dwa gole strzelił Cristiano Ronaldo. Wojciech Szczęsny obserwował to z ławki rezerwowych.

piłkarze Juventus FC PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze Juventus FC
Juventus FC grał w Parmie nie tylko bez Wojciecha Szczęsnego, ale również Juana Cuadrado czy Paulo Dybali. Zamiast reprezentanta Polski stanął w bramce Gianluigi Buffon, który jest postacią ikoniczną w historii tak Parmy, jak i Starej Damy. Szansę dostał również Dejan Kulusevski, który w barwach Crociatich zapracował na transfer z Atalanty do mistrza Włoch. Z kolei z nieobecności kontuzjowanego Argentyńczyka skorzystał Aaron Ramsey.

Przeważał Juventus, co nie było zaskoczeniem. Parma to drużyna, która w rywalizacji z praktycznie każdym przeciwnikiem stawia na głęboką obronę, a także kontrataki z wykorzystaniem szybkiego Gervinho. Były triumfator Pucharu UEFA potrafił w pierwszym kwadransie zagrozić Gianluigiemu Buffonowi, kiedy po dośrodkowaniu Gervinho mieli możliwość strzelenia gola Andreas Cornelius oraz Juraj Kucka. Szansa została zmarnowana i niebawem nastąpił odwet zaalarmowanych gości.

Drugi kwadrans przyniósł dwubramkowe prowadzenie Juventusu. W 23. minucie Dejan Kulusevski przypomniał o sobie na Stadio Ennio Tardini. Reprezentant Szwecji oddał techniczne uderzenie z kilkunastu metrów do siatki po płaskim dośrodkowaniu Alexa Sandro przepuszczonym przez Alvaro Moratę. Tak rozpoczęła się piłkarska egzekucja Parmy.

W 26. minucie Cristiano Ronaldo spektakularnie wyszedł w powietrze i główkował na 2:0 po dośrodkowaniu Alvaro Moraty. Ofensywny duet z Turynu ponownie dał o sobie znać, a Portugalczyk zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego w poprzednim meczu z Atalantą. Po poprzednim występie był krytykowany, ale już kilka dni później zmazał plamę.

Parma miała problem z odpowiedzeniem czymkolwiek interesującym. Juventus prezentował się w tym meczu solidnie. Ciasno ustawiony na własnej połowie nie pozwalał gospodarzom na przeprowadzenie groźnego ataku pozycyjnego. Kiedy już Juventus przejmował piłkę, to utrzymywał się w jej posiadaniu i po pierwszej połowie miał blisko 70 procent w tej statystyce. Spokojnie bronił Gianluigi Buffon i dbał o czyste konto.

Cristiano Ronaldo poczuł "krew" i postanowił poprawić swoje indywidualne statystyki. W 48. minucie lider Juventusu miał dużo miejsca w polu karnym przeciwnika i po podaniu Aarona Ramseya oddał płaskie uderzenie w narożnik bramki. Skompletował dublet, a 12 trafień od początku sezonu daje mu samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców ligi. Ostatnie wątpliwości, co do zwycięstwa Juventusu, zostały rozwiane.

Rozpoczął się festiwal zmian. Konfrontacja była rozstrzygnięta, więc trenerzy zaczęli zastanawiać się nad kolejnym meczem. W 82. minucie zszedł z boiska Cristiano Ronaldo. Pozostał natomiast Alvaro Morata i w 86. minucie strzelił gola na 4:0. Reprezentant Hiszpanii przymierzył głową ze znacznej odległości po dośrodkowaniu Federico Bernardeschiego.

Parma Calcio 1913 - Juventus FC 0:4 (0:2)
0:1 - Dejan Kulusevski 23'
0:2 - Cristiano Ronaldo 26'
0:3 - Cristiano Ronaldo 48'
0:4 - Alvaro Morata 86'

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi (60' Maxime Busi), Yordan Osorio, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo - Juraj Kucka (60' Wylan Cyprien), Simon Sohm, Jasmin Kurtić (85' Gaston Brugman) - Hernani - Andreas Cornelius (61' Roberto Inglese), Gervinho (46' Yann Karamoh)

Juventus: Gianluigi Buffon - Matthijs De Ligt, Leonardo Bonucci (76' Juan Cuadrado), Danilo - Dejan Kulusevski, Rodrigo Bentancur, Weston McKennie (76' Manolo Portanova), Alex Sandro - Aaron Ramsey (68' Federico Bernardeschi) - Alvaro Morata, Cristiano Ronaldo (82' Federico Chiesa)

20 Parma Calcio 1913 38 3 11 24 39:83 20

Czytaj także: Absurdalna gra Torino FC. AS Roma dostała wygraną w prezencie Czytaj także: Juventus zremisował z Atalantą. Piękne gole i parady Wojciecha Szczęsnego

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Juventus awansuje minimum do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?