Serie A. AC Milan - Juventus. Asysta palce lizać. Paulo Dybala błysnął geniuszem [WIDEO]

Paulo Dybala zaprezentował próbkę swoich umiejętności podczas meczu AC Milan - Juventus (1:3). Argentyńczyk wyśmienicie podał do Federico Chiesy, który bez większych problemów otworzył wynik spotkania.

Mateusz Domański
Federico Chiesa i Paolo Dybala cieszą się z gola PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Federico Chiesa i Paolo Dybala cieszą się z gola
Paulo Dybala ma niemałe umiejętności techniczne. Udowodnił to chociażby podczas środowego pojedynku AC Milan - Juventus FC. W 18. minucie zaprezentował zagranie z najwyższej półki.

Argentyńczyk uruchomił Federico Chiesę podeszwą, a temu pozostało wygrać w sytuacji sam na sam z Gianluigim Donnarummą. Nie miał z tym większych problemów.

Juventus nie utrzymał prowadzenia do końca pierwszej połowy. Na około pięć minut przed przerwą AC Milan wyrównał - wówczas trafił Davide Calabria.

W drugiej połowie bramki zdobywali już wyłącznie zawodnicy Juventusu. 62. minuta przyniosła drugiego gola Chiesy, natomiast w 76. na listę strzelców wpisał się Weston McKennie. Ostatecznie "Stara Dama" wygrała 3:1.

Po środowym triumfie Juventus zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A. Do liderującego AC Milan zespół z Turynu traci siedem punktów.

Kolejny mecz ligowy "Stara Dama" rozegra 10 stycznia, kiedy to o godz. 20:45 zmierzy się z US Sassuolo.

- Piłkarz chciał wymusić transfer w nietypowy sposób. Przyszedł na trening w koszulce klubowego rywala!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)