Angielskie media oceniły debiuty Modera i Karbownika. "Solidne występy pozytywem meczu"

Jakub Moder i Michał Karbownik w środę zadebiutowali w Brighton and Hove Albion. Ich zespół przegrał w Pucharze Anglii z Leicester City 0:1, ale zdaniem angielskich mediów, gra Polaków była pozytywem dla przegranego zespołu.

Łukasz Witczyk
Youri Tielemans i Jakub Moder Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Youri Tielemans i Jakub Moder
W zimowym okienku działacze Brighton and Hove Albion podjęli decyzję, że sprowadzą Michała Karbownika i Jakuba Modera. Obaj kilka tygodni czekali na debiut i ten nastąpił w środowym spotkaniu Pucharu Anglii przeciwko Leicester City. Mecz zakończył się porażką zespołu Polaków 0:1, a jedyny gol padł w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Choć Brighton and Hove Albion odpadł z rywalizacji w Pucharze Anglii, to polscy piłkarze mogą być zadowoleni ze swojej gry. Lokalny serwis brightonandhoveindependent.co.uk ich występ ocenił jako jeden z nielicznych pozytywów meczu.

"To był solidny występ dwóch polskich debiutantów" - oceniono. Obaj od redakcji otrzymali "szóstki" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "1" oznacza występ poniżej krytyki, a "10" klasę światową".

"Zapewnił kreatywną iskrę w pierwszej połowie, ale z biegiem meczu miał coraz mniej wpływu na grę" - oceniono występ Karbownika. Z kolei Moder scharakteryzowany został jako "pracowity zawodnik grający od jednego pola karnego do drugiego, który potrafi łączyć grę ofensywną i defensywną".

Z kolei serwis sussexlive.co.uk wyżej ocenił grę Karbownika. "Wyglądał dobrze w swoim debiucie. Był wystarczająco silny w obronie i chciał iść naprzód przy każdej okazji" - w taki sposób uzasadniono "siódemkę" dla Polaka. Moder dostał "szóstkę. "Nie był tak dobry, jak jego młodszy rodak. Pokazał przebłyski tego, co potrafi, ale czasami miał złe wybory" - dodano.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)