Powrót do PKO Ekstraklasy stał się faktem. Raków Częstochowa się wzmacnia

W środę wieczorem Raków Częstochowa potwierdziła kolejny transfer. Nowym zawodnikiem częstochowskiego klubu stał się Zoran Arsenić, który po kilku miesiącach wraca do PKO Ekstraklasy.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Zoran Arsenić WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Zoran Arsenić
O tym, że Zoran Arsenić negocjuje z Rakowem Częstochowa, informowaliśmy już wcześniej (więcej TUTAJ). W kontekście jego transferu wiele mówiło się też o Wiśle Kraków, w której grał przez dwa lata.

Ostatecznie chorwacki zawodnik trafił na zasadzie wypożyczenia do Rakowa. Będzie tam występował co najmniej do końca sezonu 2020/2021. Częstochowianie zagwarantowali sobie także opcję wykupu piłkarza.

- Dzięki swojej uniwersalności Zoran może występować praktycznie na każdej pozycji w obronie. Jest też zawodnikiem dobrze znającym realia polskiej ekstraklasy - mówił Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Wierzymy, że jego doświadczenie, umiejętności i charakter pozytywnie wpłyną na rywalizację w linii obrony oraz pozwolą na dalszy rozwój całego zespołu  - dodał.

Dla Zorana Arsenicia to kolejna przygoda w PKO Ekstraklasie. Chorwat w latach 2017-2019 występował w Wiśle Kraków, z której przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Grał też w rodzimej lidze, w takich zespołach jak NK Osijek czy HNK Rijeka.

Zobacz też:
Czy Kamil Grosicki zmieni klub przed Euro 2020? Jest decyzja reprezentanta Polski!
Cracovia - Organizacja Narodów Zjednoczonych. Pasy pozyskały 19. obcokrajowca

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia zatrzymał strzał do niemal pustej bramki
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×