Leo Messi pisze historię. Kolejny rekord na jego koncie

Niedzielny mecz z Realem Sociedad był szczególny dla Lionela Messiego. Doświadczony Argentyńczyk został rekordzistą pod względem liczby występów.

Rafał Szymański
Lionel Messi (z piłką) PAP/EPA / Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: Lionel Messi (z piłką)
Podopieczni Ronalda Koemana byli bojowo nastawieni przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jose Luisa Munuery Montero. Tego samego dnia piłkarze Atletico Madryt wygrali z Deportivo Alaves (1:0) i utrzymali bezpieczną przewagę w tabeli nad Barceloną.

Zespół "Dumy Katalonii" prowadził 2:0 po pierwszej połowie meczu z Realem Sociedad. Na listę strzelców wpisali się Antonie Griezmann oraz Sergino Dest. Przy trafieniu amerykańskiego defensora asystował Lionel Messi. W drugiej połowie skompletował dublet, w ostatecznym rozrachunku Barcelona zwyciężyła 6:1.

Warto odnotować, że 33-letni zawodnik już przed tygodniem zagrał w starciu z Hueską i osiągnął pułap Xaviego. W niedzielę przeskoczył byłego kolegę z szatni. Messi łącznie we wszystkich rozgrywkach w koszulce Barcelony wystąpił 768 razy, w ten sposób został samodzielnym rekordzistą.

Reprezentant Argentyny niezmiennie od ponad 20 lat gra w barwach klubu z Katalonii. Jego bilans tylko w tym sezonie Primera Division to 26 spotkań, 23 bramki i 10 asyst. Piłkarz jest związany z Barceloną wyłącznie do końca czerwca. Wciąż nie wiadomo, czy Messi zaakceptuje propozycję nowego kontraktu.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)