Liga Mistrzów wciąż realna. Łukasz Fabiański zachwycił jedną interwencją

West Ham United pokonał Burnley 2:1 i wciąż ma duże szanse, aby w nowym sezonie zagrać w Lidze Mistrzów. Udział w zwycięstwie "Młotów" miał Łukasz Fabiański. Jak oceniono jego występ?

Robert Czykiel
Łukasz Fabiański PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Do zakończenia sezonu w Premier League zostało pięć kolejek. Coraz bliżej mistrzostwa Anglii jest Manchester City, ale większe emocje wzbudza walka o miejsce gwarantujące start w Lidze Mistrzów. Wciąż możliwa jest wielka niespodzianka w postaci awansu do elitarnych rozgrywek West Ham United.

Klub z Londynu w poniedziałek pokonał na wyjeździe Burnley FC 2:1. Gospodarze prowadzili od 14. minuty po golu z rzutu karnego Chrisa Wooda, ale dwie minuty później do remisu doprowadził Michaił Antonio. Ten sam zawodnik w 29. minucie strzelił bramkę na wagę zwycięstwa.

Całe spotkanie w barwach "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański. Bramkarz reprezentacji Polski nie miał dużo roboty, ale brytyjskie media i tak doceniają jego wkład zwycięstwo. Najwyższą notę 7 przyznał mu portal football.london.

"Głośny i stabilny jak zawsze w bramce "Młotów". Popisał się wspaniałą obroną w drugiej połowie, gdy zatrzymał Brownhilla" - czytamy w uzasadnieniu.

To właśnie interwencja przy strzale Josha Brownhilla zrobiła największe wrażenie na brytyjskich ekspertach. Poza tym Polak miał jednak niewiele roboty, a przy rzucie karnym nie udało mu się zatrzymać Wooda. Dlatego dominują oceny na poziomie 6.

"Świetnie wybronił strzał Brownhilla. Nie mógł nic zrobić przy rzucie karnym, który fantastycznie wykorzystał Wood" - pisze standard.co.uk.

"Ledwo powąchał piłkę, nie licząc karnego" - komentuje 90min.com.

W portalu sofascore.com Fabiański otrzymał 6,5. Z kolei whoscored.com przyznało mu 6,3. Obie te strony swoje noty opiera na meczowych statystykach.

West Ham United w tej chwili zajmuje piąte miejsce w Premier League. Do czwartej Chelsea obecnie traci trzy punkty, więc Liga Mistrzów wciąż jest w zasięgu Fabiańskiego i jego kolegów.