Fortuna I liga: trwa niemoc Zagłębia Sosnowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Sobczak
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Sobczak

Zagłębie Sosnowiec nie zwyciężyło od czterech kolejek, a na Stadionie Ludowym od początku sezonu. Podopieczni Kazimierza Moskala byli nieskuteczni i zremisowali 0:0 ze Skrą Częstochowa w jedynym sobotnim meczu Fortuna I ligi.

W poprzednim sezonie ligę opuszczała tylko jedna drużyna. Przyczyną było poszerzenie o dwa kluby PKO Ekstraklasy. Zagłębie Sosnowiec skorzystało na tym i choć było zagrożone spadkiem, to pozostało ostatecznie na drugim szczeblu rozgrywek. W bieżącym sezonie o utrzymanie będzie matematycznie trudniej, ponieważ degradacja czeka trzy kluby. Tymczasem Zagłębie ponownie jest zaplątane w walkę na dole tabeli.

Mecz z beniaminkiem był dla podopiecznych Kazimierza Moskala trzecim w sezonie bez zwycięstwa na własnym stadionie. W pierwszej połowie gospodarzom brakowało skuteczności. Już w 4. minucie szansę na pokonanie Mateusza Kosa zmarnował Szymon Sobczak. Spudłował tak samo jak niewiele później Quentin Seedorf. W innych sytuacjach skutecznie interweniował bramkarz Skry Częstochowa.

Druga połowa wyglądała podobnie. Zagłębie miało więcej szans na rozstrzygnięcie meczu, Skra odpowiadała od czasu do czasu groźnym atakiem, ale była równie nieefektywna. Wojciech Szumilas nieznacznie pomylił się strzałem z rzutu wolnego, a uderzenia Patryka Bryły zatrzymał w pobliżu linii bramkowej Adam Mesjasz. Beniaminek mógł zadać decydujący cios po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale żaden z jego piłkarzy nie wepchnął piłki do siatki w zamieszaniu.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 0:0

Zagłębie: Matko Perdijić - Vedran Dalić (74' Marin Galić), Lukas Duriska, Mateusz Machała, Dawid Gojny (84' Joao Oliveira), Quentin Seedorf (70' Alex Tanque), Maciej Ambrosiewicz, Wojciech Kamiński, Wojciech Szumilas, Maksymilian Banaszewski (70' Patryk Bryła), Szymon Sobczak (84' Adrian Troć)

Skra: Mateusz Kos - Rafał Brusiło, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Łukasz Winiarczyk, Mikołaj Kwietniewski (78' Kamil Lukoszek), Przemysław Sajdak, Marcin Stromecki, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała (66' Krzysztof Napora), Maciej Mas (78' Kamil Wojtyra)

Żółta kartka: Kamiński (Zagłębie)

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)