Serie A: Napoli ośmieszyło przeciwnika. Czesław Michniewicz miał co oglądać

Grupowy przeciwnik Legii Warszawa w Lidze Europy jest w wysokiej formie. SSC Napoli zostało liderem Serie A po zwycięstwie 4:0 z Udinese Calcio. Podopieczni Luciano Spallettiego strzelali gole często i robili to pięknie.

piłkarze SSC Napoli PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
Mecz dotąd niepokonanych był deserem w kolejce ligi włoskiej. Udinese Calcio zawdzięczało remis na inaugurację sezonu Wojciechowi Szczęsnemu, który mylił się w zremisowanym 2:2 meczu z Juventusem. Później podopieczni Luki Gottiego poszli za ciosem i wywiązali się z roli faworytów w starciach z Venezią oraz Spezią. Zbudowani dobrymi wynikami zamierzali sprawić problem również SSC Napoli, ale ten występ Zebrette nie wyglądał równie dobrze jak wcześniejsze. Goście nie pozwoli im na wiele.

W przeszłości Napoli rozgrywało już skomplikowane mecze w Udine, potrafiło zapewniać sobie komplet punktów dopiero w końcówce. Tym razem podobnych problemów nie było. W poniedziałek podyktowało warunki na boisku i sprawnie wykorzystało potknięcia Interu, Juventusu, Milanu czy AS Romy.

Piotr Zieliński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a jego miejsce w jedenastce zajął Eljif Elmas. Poza graczem z Macedonii Północnej w ofensywie Napoli byli Fabian Ruiz, Matteo Politano, Lorenzo Insigne, a także bohater zremisowanego 2:2 starcia z Leicester, Victor Osimhen.

Nigeryjczyk poszedł za ciosem i zdobył prowadzenie 1:0 dla Napoli w 24. minucie. Nie ma jednak co ukrywać, że Victor Osimhen był najwyżej trzeci na liście ojców tego trafienia. Po prostu wepchnął on piłkę z bliska do siatki. Ważniejsze było podanie prostopadłe Mario Ruiego oraz lob Lorenzo Insigne. Portugalczyk i Włoch porozumieli się idealnie i oszukali dotąd zdyscyplinowanych graczy Udinese.

Jeszcze ładniejsza była bramka na 2:0 w 35. minucie. Napoli pograło perfekcyjnie z rzutu wolnego, a gracze Udinese mogli tylko kręcić głowami. Piłka trafiła ostatecznie do środkowych obrońców, a Amir Rrahmani strzelił gola po dograniu Kalidou Koulibaliego. Jeżeli Azzurri przygotują takie kombinacje na spotkania z Legią Warszawa, mogą być problemy podopiecznych Czesława Michniewicza. Na razie można jeszcze cmokać z podziwu.

W 52. minucie było ostatecznie pozamiatane i z piłkarzy Udinese nie było czego zbierać. Kalidou Koulibaly dorzucił gola na 3:0 do wcześniejszej asysty. Miał dużo miejsca oraz czasu w polu karnym po kolejnym świetnie rozegranym stałym fragmencie gry, a strzelił tak mocno, że groziło rozerwaniem siatki w bramce Marco Silvestriego. Azzurri robili co chcieli.

Konfrontacja była totalnie jednostronna i gdyby rozluźnieni Azzurri musieli strzelić pięć, sześć goli, to pewnie wykonaliby zadanie. W 72. minucie na boisko wszedł Piotr Zieliński za Lorenzo Insigne. Generalnie rozpoczął się festiwal zmian, a jeden z rezerwowych Hirving Lozano przymierzył technicznie na 4:0 w 84. minucie.

Udinese Calcio - SSC Napoli 0:4 (0:2)
0:1 - Victor Osimhen 24'
0:2 - Amir Rrahmani 35'
0:3 - Kalidou Koulibaly 52'
0:4 - Hirving Lozano 84'

Udinese: Marco Silvestri - Rodrigo Becao, Bram Nuytinck, Samir - Nahuel Molina (85' Brandon Soppy), Tolgay Arslan (72' Lazar Samardzić), Walace, Roberto Pereyra (64' Jean-Victor Makengo), Jens Stryger Larsen (72' Marvin Zeegelaar) - Ignacio Pussetto, Gerard Deulofeu (64' Beto)

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Mario Rui (86' Alessandro Zanioli) - Fabian Ruiz (81' Adam Ounas), Andre-Frank Zambo Anguissa, Eljif Elmas - Matteo Politano (71' Hirving Lozano), Victor Osimhen (81' Andrea Petagna), Lorenzo Insigne (71' Piotr Zieliński)

Żółte kartki: Samir, Molina (Udinese) oraz Rui (Napoli)