Postawili się Arsenalowi. Jakub Moder szansy nie zmarnował

Jakub Moder wrócił do składu Brighton and Hove Albion i nie zawiódł Grahama Pottera. W 7. kolejce Premier League drużyna reprezentanta Polski podzieliła się puntami z Arsenalem (0:0).

Rafał Szymański
Jakub Moder Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Jakub Moder
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Drużyna Brighton and Hove Albion oddała aż osiem strzałów na bramkę, ale żaden z nich nie był celny.

Przed przerwą najbliżej szczęścia był Pierre-Emerick Aubameyang. Bukayo Saka zagrał do Gabończyka. Napastnik oddał strzał na bramkę Roberta Sancheza, jednak piłka zatrzymała się na słupku.

Jakub Moder był aktywny w ofensywie. W 49. minucie rywalizacji Leandro Trossard odegrał do reprezentanta Polski, który zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Aaron Ramsdale tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Po chwili Saka wypuścił podaniem Aubameyanga, a ten bez większego problemu minął Sancheza i w ostatniej chwili Shane Duffy wyłuskał piłkę spod nóg rywala. Snajper Arsenalu zmarnował dogodną okazję, ale Jonathan Moss odgwizdał spalonego.

Kadrowicz zdecydował się na jeszcze jeden strzał w 56. minucie. Moder uderzył z dystansu i wysłał piłkę w trybuny. 22-letni pomocnik spędził na murawie 78 minut, później zastąpił go Alexis Mac Allister. W końcówce miejscowi przejęli inicjatywę, ostatecznie Ramsdale zachował czyste konto.

Brighton jest rewelacją trwającego sezonu Premier League. Po sobotnim remisie zespół Grahama Pottera jest na 5. miejscu w tabeli i ma cztery oczka przewagi nad 9. Arsenalem.

Brighton and Hove Albion - Arsenal FC 0:0

Brighton: Robert Sanchez - Shane Duffy, Lewis Dunk, Dan Burn, Joel Veltman, Pascal Gross  (84' Solly March), Jakub Moder (78' Alexis Mac Allister), Adam Lallana, Marc Cucurella, Leandro Trossard, Neal Maupay.

Arsenal: Aaron Ramsdale - Takehiro Tomiyasu, Ben White, Gabriel Magalhaes, Kieran Tierney, Sambi Lokonga, Thomas Partey, Martin Odegaard (63' Nicolas Pepe), Bukayo Saka (90' Ainsley Maitland-Niles), Emlie Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang (72' Alexandre Lacazette).

Żółte kartki: Maupay, Veltman (Brigton) - Lacazette, Partey (Arsenal).

Sędzia: Jonathan Moss.