Premierowe trafienie. Lukas Podolski w końcu się doczekał [WIDEO]

Lukas Podolski odblokował się w 15. kolejce PKO Ekstraklasy. Napastnik Górnika Zabrze pokonał bramkarza Legii Warszawa, ale miał sporo szczęścia.

Rafał Szymański
bramka Lukasa Podolskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: bramka Lukasa Podolskiego
W niedzielę Górnik Zabrze grał u siebie z Legią Warszawa i był uznawany za faworyta. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jan Urban zaskoczył kibiców, stawiając na 15-letniego Dariusza Stelmacha. W wyjściowym składzie gospodarzy nie mogło zabraknąć Lukasa Podolskiego.

Podopieczni Urbana byli bardziej konkretni pod bramką i strzelili pierwszego gola w 37. minucie. Erik Janza wpisał się na listę strzelców po asyście Jesusa Jimeneza. Chwilę później było już 2:0.

Bartosz Nowak zagrał z głębi pola i Cezary Miszta obronił strzał Jimeneza. Piłka trafiła pod nogi Lukasa Podolskiego, który najpierw trafił w bramkarza Legii, ale jego druga próba była już skuteczna.

36-latek mógł nawet skompletować dublet. Wcześniej piłka po uderzeniu napastnika Górnika odbiła się od poprzeczki. Zabrzanie mieli dwubramkową przewagę po pierwszych 45 minutach.

Latem Podolski wywiązał się z obietnicy i podpisał roczny kontrakt z Górnikiem. Doświadczony piłkarz strzelił pierwszego gola w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Do tej pory zagrał w dziewięciu meczach ligowych, w których zanotował jedną asystę.