Kapitan Legii nie wytrzymał na antenie!

Artur Jędrzejczyk w nieparlamentarnych słowach skomentował grę Legii w meczu z Górnikiem. - Musimy się ku*** wziąć do roboty - wypalił kapitan "Wojskowych" przed kamerami Canal+ Sport.

Rafał Szymański
Artur Jędrzejczyk WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Artur Jędrzejczyk
Pierwsza połowa była fatalna w wykonaniu podopiecznych Marka Gołębiewskiego. Piłkarze Legii Warszawa nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Grzegorza Sandomierskiego.

Zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy Górnika Zabrze. Wydawało się, że gospodarze mają bezpieczną przewagę po trafieniach Erika Janzy oraz Lukasa Podolskiego. Mistrz świata z 2014 roku strzelił pierwszego gola na poziomie PKO Ekstraklasy.

W przerwie meczu Artur Jędrzejczyk porozmawiał z Michałem Wodzińskim ze stacji Canal+ Sport. 40-krotny reprezentant Polski nie gryzł się w język.

- Straciliśmy bramkę po kontrze i i przegrywamy 0:2. Mamy 45 minut, musimy się ku*** wziąć do roboty i dać z siebie maksa - stwierdził Jędrzejczyk na antenie. Słowa kapitana Legii przyniosły skutek po zmianie stron.

W drugiej odsłonie gra Legii wyglądała zupełnie inaczej. Mistrzowie Polski szybko doprowadzili do remisu za sprawą Ernesta Muciego i Mateusza Wieteski. Do siatki trafił także Mahir Emreli, jednak sędzia Sylwestrzak dopatrzył się spalonego. Ostatecznie zabrzanie zwyciężyli 3:2, w doliczonym czasie decydującą bramkę zdobył Krzysztof Kubica.