Zobacz jak Niemcy ocenili pierwszy mecz Lewandowskiego w 2022 roku

Robert Lewandowski w meczu z Borussią M'Gladbach strzelił swoją 20. bramkę w tym sezonie Bundesligi, ale Bayern Monachium nie zdobył nawet punktu. Występ Polaka został jednak oceniony wysoko.

Piotr Bobakowski
piłkarze Bayernu Monachium cieszą się z bramki Roberta Lewandowskiego PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium cieszą się z bramki Roberta Lewandowskiego
Zdziesiątkowany przez COVID-19 Bayern Monachium niespodziewanie przegrał na inaugurację rundy wiosennej Bundesligi z Borussią M'gladbach (1:2, więcej TUTAJ). Robert Lewandowski otworzył wynik meczu na Allianz Arenie, ostatecznie trzy punkty trafiły jednak do ekipy gości.

Polski napastnik Bawarczyków był widoczny w tym spotkaniu. "Lewy" stworzył sobie kilka sytuacji bramkowych, ale skończyło się tylko na jednym golu.

Media wysoko oceniły występ naszego napastnika. Portal fussballtransfers.com przyznał Lewandowskiemu notę 2 (w skali 1-5, gdzie 1 to klasa światowa). To najwyższa ocena w zespole Bayernu.

"Bardzo aktywny. Po raz pierwszy stworzył niebezpieczeństwo w 14. minucie. Cztery minuty później strzelił bramkę. Potem dwukrotnie może mówić o pechu, kiedy w 45. i 62. min obijał aluminium. Nota: 2" - ocenił portal spox.com, który również wybrał Polaka najlepszym graczem Bawarczyków.

Serwis sportbuzzer.de też ocenił występ 32-latka na "dwójkę". "Dlaczego mógłby obronić tytuł najlepszego piłkarza świata FIFA? Po raz kolejny zanotował dobry występ. Warto było zobaczyć jego bramkę z 18. minuty. Poza tym zawsze bardzo niebezpieczny - strzały w poprzeczkę i słupek" - można przeczytać w argumentacji.

Od ekspertów analitycznego whoscored.com kapitan Biało-Czerwonych otrzymał notę 8.5 (w skali 1-10, gdzie "dziesiątka" to najwyższa ocena) i został uznany - obok Gintera z Borussii - najlepszym zawodnikiem na boisku.