Bayern Monachium
18' Robert Lewandowski
Borussia M'gladbach
27' Florian Neuhaus 31' Stefan Lainer 78' Lars Stindl
1:2

Koniec meczu! Sensacja w Monachium, gdzie zdecydowany lider Bundesligi Bayern Monachium przegrał z walczącą o utrzymanie Borussią Moenchengladbach 1:2!

Dośrodkowanie Wannera i kolejne odważne piąstkowanie Sommera, który przy okazji wręcz zdemolował atakującego piłkę Pavarda.

Kontra gospodarzy przerwana przez faul. Gnabry powalony na murawę.

Desperackie ataki Bayernu. Borussia skupiona już wyłącznie na defensywie.

Gnabry centrował na dalszy słupek, ale skutecznie piąstkował Sommer.

Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

Na razie kapitan gości wraca na boisko, ale już przygotowany do wejścia jest jeden z zawodników rezerwowych.

Chyba konieczna będzie zmiana. Stindl nie jest w stanie kontynuować meczu.

Stindl faulowany przez Musialę. Kradną cenne sekundy przyjezdni. Nie spieszą się ze wznowieniem gry.

Goście spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

Powinno być 3:1! Plea z łatwością ograł Sabitzera, miał czystą pozycję, strzelił przy bliższym słupku, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez Suele!

Przechwyt Bayernu na połowie Borussii, Mueller dostał piłkę na prawym skrzydle, zagrał płasko wzdłuż pola karnego, ale nie zdążył na wślizgu Lewandowski. Kolejny raz pewnie Sommer.

Copado nie trafił czysto w piłkę w polu karnym, jego uderzenie straciło cały impet i spokojnie interweniował Sommer.

Kolejne uderzenie z dystansu, tym razem próbował Kimmich, jednak kopnął w trybuny.

Szybka akcja gości, jednak nieatakowany z prawej strony Herrmann źle zagrywał w pole karne. Dokładnie tam, gdzie nie było żadnego z partnerów.

Żółtą kartkę otrzymał Lars Stindl.

Mueller wypatrzył w polu karnym Lewandowskiego, ten spokojnie przyjął sobie piłkę, lecz uderzył prosto w Sommera.

Przedzierał się środkiem pola Plea, miał parę opcji, ale zdecydował się na strzał z szesnastu metrów i został zablokowany.

Bayern Monachium. Schodzi: Malik Tillman. Wchodzi: Lucas Copado.

Bayern Monachium. Schodzi: Marc Roca. Wchodzi: Paul Wanner.

Niecelny strzał Lewandowskiego z dwudziestu metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

Ryzykowne zachowanie Ulreicha w polu bramkowym. Był naciskany przez dwóch rywali, ale nie spanikował, tylko przyjął piłkę i dalekim wykopem zażegnał niebezpieczeństwo.

Długie podanie w kierunku Lewandowskiego, jednak w porę przeczytał to Sommer i skutecznie interweniował poza polem karnym.

Zawodnicy Gladbach domagali się rzutu karnego. Leżał na boisku przez dłuższy moment jeden z piłkarzy w białych koszulkach. Sędzia jednak nie reagował.

Borussia M'gladbach. Schodzi: Tony Jantschke. Wchodzi: Jordan Beyer.

Stindl za długo zwlekał z podaniem i Embolo został złapany na spalonym.

Dobra interwencja Pavarda na środku boiska. Był pierwszy przy piłce, uprzedził szarżującego Embolo. Gdyby nie to, napastnik gości biegłby sam w kierunku bramki.

Lewandowski dostał podanie w tempo, na wolne pole, strzelił szpicem buta i poprzeczka ratuje Gladbach!

Kolejny raz przycisnął Bayern. Lewandowski miękko w pole karne, nie doskoczył do piłki Mueller, zamykał jeszcze akcję na dalszym słupku Kimmich i wydawało się, że będzie gol wyrównujący, jednak i on nie trafił w piłkę.

Lewandowski miał sporo miejsca na lewym skrzydle, zagrał idealnie, w punkt do Muellera, ten dostawił nogę, jednak strzelił za lekko i nie zdołał pokonać Sommera.

Fantastyczna akcja Bayernu. Pograli w duecie Mueller i Musiala, ale strzał tego drugiego kapitalnie broni Sommer!

Pressing gości, poślizgnął się Sabitzer i wykopał piłkę w aut. Cały czas odważnie i agresywnie doskakują zawodnicy Gladbach.

Roca strzelał z dwudziestu metrów, jednak piłka przeleciała w bezpiecznej odległości od słupka.

Kimmich chciał zaskoczyć Sommera bezpośrednio z rzutu rożnego, ale bramkarz gości przypilnował bliższego słupka.

Gnabry w akcji indywidualnej, uderzenie z narożnika pola karnego, był blok obrońcy i mamy rzut rożny.

Przyjezdni nie schowali się za podwójną gardą, a w dalszym ciągu stosują wysoki pressing. Nie pozwalają rozwinąć skrzydeł zawodnikom Bayernu.

Kontra Gladbach, ale nie zaryzykował prostopadłego podania Stindl, choć pokazywał się na wolne pole Embolo. Kapitan gości faulowany na linii środkowej boiska.

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

Piłkarze wracają na boisko.

Bayern odrobi straty po przerwie?

Koniec pierwszej połowy. Zaczęło się nieźle dla Bayernu, bo jako pierwszy gola strzelił Lewandowski, ale później do głosu doszli goście i to oni nieoczekiwanie prowadzą z liderem rozgrywek!

Ginter jeszcze ucierpiał przy tej interwencji. Konieczna była przerwa w grze.

Dzieje się w końcówce pierwszej połowy! Lewandowski strzelił w słupek z ostrego kąta, a po chwili kapitalną interwencją na linii bramkowej popisał się Ginter! Bliski szczęścia był Mueller!

Pierwsza połowa przedłużona o minimum dwie minuty.

Nieprawdopodobne, Gladbach mogło prowadzić 3:1! Embolo miał mnóstwo miejsca w polu karnym, uderzył bardzo mocno przy bliższym słupku, ale zostawił rękę Ulreich i jakimś cudem odbił piłkę!

Dynamicznie poszedł prawym skrzydłem Lainer, ale był naciskany przez Tilmana i uderzył tylko w boczną siatkę.

Kolejna niespodziewana szansa dla gości. Przedzierał się Neuhaus, stanął oko w oko z Ulreichem, ale strzelił prosto w niego!

Lewandowski faulował Sommera w walce o piłkę. Pretensje bramkarza gości, Polak nie bardzo to rozumie.

Odbiór Bayernu na połowie boiska i od razu była okazja do kontry. Popsuł to jednak Tilman, podawał niedokładnie, nie wiadomo czy do Lewandowskiego czy Gnabry'ego. Pomiędzy nich. Piłka na aucie.

Ładna akcja Gladbach. Lainer miękko centrował z prawej strony, nabiegał na piłkę Kone, lecz został zablokowany i nie zdołał oddać strzału na bramkę.

Po pierwszym straconym golu Bayern jest w zasadzie bezzębny w ofensywie.

Posiadanie piłki: procentowo 60-40 na korzyść Bayernu.

Gnabry centrował z prawego skrzydła, został zablokowany, a po chwili piłka była już w rękach Sommera.

Zszokowani piłkarze Bayernu. Kontrolowali mecz, praktycznie nie pozwalali rywalom na nic, a nagle dostali dwa gongi i wynik zmienił się o 180 stopni.

Gol! Strzelił Stefan Lainer.

Gladbach na prowadzeniu! Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego, Lainer wygrał walkę w powietrzu i skierował piłkę do siatki! Ulreich był blisko obrony, ale nie dał rady!

Świetny drybling Kramera w polu karnym Bayernu! Wymanewrowani rywale, ale dośrodkowanie było zdecydowanie zbyt mocne. Nikt nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

Gol! Strzelił Florian Neuhaus.

Niespodziewany remis w Monachium! Dośrodkowanie Neuhausa, pozornie niegroźne, ale obrońcy Bayernu nie potrafili wybić piłki. Kimmich zagrał prosto pod nogi Neuhausa, a ten pokonał Ulreicha.

Kimmich z rzutu wolnego, na dalszym słupku pokazał się Tilman, ale nie potrafił celnie strącić piłki. Pewna interwencja Sommera.

Nie radzą sobie z pressingiem Bayernu goście. Zawodnicy Gladbach nie potrafią wyjść z własnej połowy.

Niecelny strzał z dystansu oddał Sabitzer. Źle rozwiązali to gospodarze, pretensje miał Lewandowski.

Teraz Tilman brzydko faulował w środku pola. Sędzia był wyjątkowo pobłażliwy i oszczędził zawodnika Bayernu.

Gnabry na spalonym po podaniu z głębi pola. Trochę pospieszył się skrzydłowy Bayernu.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

Przycisnęli gospodarze i dopięli swego. Lewandowski w kapitalny sposób - przyjęciem piłki - wypracował sobie sytuację strzelecką. Huknął przy bliższym słupku i Sommer nie zdążył z interwencją!

Z minuty na minutę zarysowuje się coraz większa przewaga Bayernu. Gladbach spychane jest do głębokiej defensywy.

Ależ pressing w wykonaniu gospodarzy. Suele odzyskał piłkę, od razu szukał podania do Gnabry'ego, ale ten nie przypilnował linii spalonego.

Świetna szansa dla Bayernu! Lewandowski kompletnie przypadkowo otrzymał piłkę i znalazł się w dogodnej sytuacji, przerzucił futbolówkę nad obrońcą, ale jego uderzenie obronił Sommer!

Bayern ma optyczną przewagę, jednak na razie niewiele z niej wynika. Borussia ma natomiast problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego rywala.

Sporo chaosu w środkowej części boiska. Zawodnicy obu drużyn nie mogą złapać odpowiedniego rytmu.

Z rzutu wolnego strzelał Sabitzer, ale trafił w mur. Po chwili było jeszcze uderzenie Gnabry'ego, z którym poradził sobie jednak Sommer.

Lewandowski faulowany kilka metrów przed polem karnym Borussii. Będzie dobra okazja dla Bayernu.

Boisko jest trudniejsze z minuty na minutę. Opady śniegu nie ustają.

Piękne podanie Kimmicha do Gnabry'ego. Ten wbiegł w pole karne, ale jednocześnie za daleko wypuścił sobie piłkę. Odrobina precyzji i byłaby idealna sytuacja strzelecka dla gospodarzy.

Lewandowski pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki przed polem karnym Gladbach. Przerwana akcja Bayernu, która zapowiadała się całkiem nieźle.

Akcja Bayernu, ale Lewandowski pogubił się w polu karnym i nie był w stanie oddać strzału. Przy okazji Polak był na spalonym w momencie podania.

Spotkanie rozgrywane jest przy pustych trybunach.

Rozpoczynamy spotkanie Bayernu z Borussią!

W Monachium pada śnieg.

Zawodnicy wychodzą na boisko.

W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 1:1.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Monachium?

Monachijczycy są zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia. Bayern jest zdecydowanym liderem Bundesligi z przewagą dziewięciu punktów nad drugą Borussią Dortmund. Gladbach jest sklasyfikowane dopiero na czternastej pozycji.

Bayern:

Skład gości:

Przed nami mecz 18. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium zagra na własnym boisku z Borussią Moenchengladbach.