Śląsk pokonał silnego rywala. Duża wpadka bramkarza Wisły

Śląsk Wrocław sprawił dużą niespodziankę. Zespół Jacka Magiery zwyciężył 3:2 w meczu towarzyskim z Karabachem Agdam. Wisła Kraków musiała uznać wyższość Banika Ostrawa (1:3). Paweł Kieszek sprezentował jedną bramkę rywalom.

Rafał Szymański
piłkarze Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
Pięć zespołów PKO Ekstraklasy przygotowuje się do rundy wiosennej w Turcji. W piątek Śląsk mierzył się z Karabachem Agdam. W 25. minucie strzelanie rozpoczął Petr Schwarz, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Radość wrocławian nie trwała długo. Kilkadziesiąt sekund później Marko Vesović doprowadził do wyrównania. Czarnogórzec do niedawna występował w Legii. W końcówce meczu bramki dla Śląska zdobyli Robert Pich i Marcel Zylla. Karabach odpowiedział trafieniem Kady'ego. Ostatecznie drużyna Jacka Magiery zwyciężyła 3:2 z Azerami.

W takich samych rozmiarach Wisła Kraków przegrała z Banikiem Ostrawa. W drugiej połowie Paweł Kieszek popełnił fatalny błąd przy próbie wznowienia gry. Do piłki dopadł Ladislav Almasi, który znalazł drogę do siatki. Jedynego gola dla "Białej Gwiazdy" strzelił Patryk Plewka. W 69. minucie Felicio Brown Forbes nie wykorzystał rzutu karnego.

Z kolei Cracovia pewnie zwyciężyła z inną czeską drużyną (4:2). Bohaterem spotkania z Dynamem Czeskie Budziejowice został Pelle van Amersfoort. Holenderski zawodnik dwa razy wpisał się na listę strzelców. Po jednej bramce dorzucili Mathias Hebo Rasmussen i Kamil Pestka.

Stal Mielec rywalizowała z CSKA Sofia. W drugiej odsłonie bułgarski zespół musiał radzić sobie w "dziewiątkę" i podopieczni Adama Majewskiego mieli wyraźną przewagę. To spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Japończyk Koki Hinokio doprowadził do remisu.

Tego samego dnia Radomiak Radom rozegrał dwa mecze kontrolne. Beniaminek dwa razy prowadził po pierwszej połowie, jednak ostatecznie przegrał z MTK Budapeszt (2:3) i FC Hradec Kralove (1:2). W pierwszym spotkaniu wystąpił Okezie Ebenezer. Nigeryjczyk przebywa na testach w Radomiaku (więcej TUTAJ).

Śląsk Wrocław - Karabach Agdam 3:2 (1:1)
1:0 - Petr Schwarz 25'
1:1 - Marko Vesović 26'
2:1 - Robert Pich 75'
3:1 - Marcel Zylla 78'
3:2 - Kady 80'

Wisła Kraków - Banik Ostrawa 1:3 (1:1)
0:1 - Ladislav Almasi 12'