Hertha zakończyła serię Lewandowskiego. Zobacz klasyfikację strzelców

Robert Lewandowski nie pokonał bramkarza Herthy Berlin, choć miał swoje sytuacje. Filar Bayernu Monachium nadal ma przewagę nad Patrikiem Schickiem. W sobotę swój dorobek poprawił Erling Haaland.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Napastnik Bawarczyków strzelił siedem goli w czterech ostatnich meczach i zamierzał podtrzymać dobrą passę. W 20. kolejce Bundesligi mistrzowie Niemiec mierzyli się z Herthą Berlin.

W 20. minucie gry Corentin Tolisso płasko dośrodkował do Roberta Lewandowskiego, a ten uderzył w kierunku bramki. Na jego drodze stanął jednak Alexander Schwolow, który popisał się kapitalną paradą. Chwilę po tej sytuacji Tolisso rozpoczął strzelanie na Olympiastadion.

Lewandowski miał kolejną szansę w 36. minucie. Snajper zdołał oddać strzał po zagraniu z głębi pola, ale Schwolow wygrał drugi pojedynek. Później na listę strzelców wpisali się Thomas Mueller, Leroy Sane i Serge Gnabry. Jurgen Ekkelenkamp zdobył honorową bramkę dla Herthy.

Bawarczycy zwyciężyli 4:1 ze stołecznym zespołem. To był słodko-gorzki mecz Lewandowskiego. W tym sezonie 33-latek zgromadził 23 trafienia i utrzymuje się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Wiceliderem niezmiennie jest Patrik Schick z Bayeru 04 Leverkusen (18 bramek). Czech ma niewielką przewagę Erlingiem Haalandem. Gracz Borussii Dortmund wpisał się na listę strzelców w meczu z TSG 1899 Hoffenheim (3:2) i ma już na koncie 16 bramek.