Petarda Pedriego powala. 19-latek z Barcelony w taki sposób dobił Valencię (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Gol Pedriego z Valencią
Twitter / / Gol Pedriego z Valencią

Niedzielne spotkanie na Estadio de Mestalla było prawdziwym popisem FC Barcelona, który podsumował Pedri. Bramka młodego zawodnika Dumy Katalonii dobiła Valencię, a jej kibice zapamiętają ten strzał na długo.

W tym artykule dowiesz się o:

FC Barcelona w niedzielę walczyła o przedłużenie swojej passy. Podopieczni Xaviego nie przegrali w lidze od początku grudnia. Mieli jednak trudne wyzwanie, ponieważ Valencia CF w sezonie 2021/2022 poniosła tylko dwie porażki na swoim stadionie, w tym jedną z aktualnym liderem tabeli, Realem Madryt.

Po pierwszej połowie Duma Katalonii wygrywała już 3:0, a dwie bramki zdobył debiutujący Pierre-Emerick Aubameyang. Po przerwie kibice Blaugrany dostali kolejny prezent, którym był fantastyczny gol Pedriego.

Dziewiętnastoletni zawodnik FC Barcelona dostał piłkę na 25 metrze i huknął bez zastanowienia na bramkę Valencii. Futbolówka po jego silnym uderzeniu wpadła pod poprzeczkę, a Giorgi Mamardashvili mimo wysiłku, nie zaliczył udanej interwencji.

Tym samym gol Pedriego dobił gospodarzy, którzy przegrali na swoim terenie 1:4. Duma Katalonii pod wodzą Xaviego wyglądała w niedzielę naprawdę solidnie. Wciąż jednak musi walczyć o poprawienie miejsca w ligowej tabeli.

Na ten moment zajmuje czwarte miejsce. Wysoka wygrana na Estadio de Mestalla jest dobrym prognostykiem dla fanów FC Barcelona przed rewanżem w 1/16 Ligi Europy. Już w czwartek Blaugrana zagra z SSC Napoli na wyjeździe.