Szymański w wysokiej formie. Kapitalna asysta kadrowicza [WIDEO]

Sebastian Szymański wrócił do reprezentacji Polski i pokazał klasę w meczu ligowym. Jego Dinamo Moskwa rozbiło Arsienał Tuła 4:1.

Rafał Szymański
asysta Sebastiana Szymańskiego Twitter / Match Premier / Na zdjęciu: asysta Sebastiana Szymańskiego
Goście prowadzili po trafieniu Fiodora Smołowa, który już w 14. minucie wpisał się na listę strzelców. Chwilę później Arsienał Tuła doprowadził do wyrównania za sprawą Evansa Kangwy.

Druga połowa należała do Dinama Moskwa. Po przerwie po jednej bramce dołożyli Arsen Zacharian oraz Danił Fomin.

Sebastian Szymański zaznaczył swoją obecność na murawie w trzeciej minucie doliczonego czasu. Polski zawodnik rozpoczął kontratak Dinama i doskonale zagrał do wychodzącego na pozycję Konstantina Tyukavina. Napastnik pewnym strzałem ustalił wynik na 4:1.

Drużyna Szymańskiego zdobyła komplet punktów i niezmiennie jest wiceliderem Premier Ligi. Dinamo traci tylko dwa punkty do prowadzącego Zenita Sankt Petersburg.

Dla ofensywnego pomocnika była to już ósma asysta w tym sezonie, wcześniej zapisał na swoim koncie też pięć goli. Czesław Michniewicz powołał 22-latka na nadchodzące zgrupowanie reprezentacji Polski. Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, Szymański nie będzie szukał furtki do zmiany klubu - więcej TUTAJ.

Arsienał Tuła - Dinamo Moskwa 1:4 (1:1)
0:1 - Fiodor Smołow 14'
1:1 - Evans Kangwa 30'
1:2 - Arsen Zacharian 46'
1:3 - Danił Fomin 76'
1:4 - Konstantin Tyukavin 90+3'