Owocny debiut Jóźwiaka. Drużyna Polaków gra dalej [WIDEO]

Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński zadebiutowali w nowych barwach. Pierwszy z nich asystował przy decydującej bramce, Charlotte FC pokonało Greenville Triumph (2:1) po 120 minutach gry.

Rafał Szymański
asysta Kamila Jóźwiaka YouTube / Charlotte FC / Na zdjęciu: asysta Kamila Jóźwiaka
Zespół Polaków walczył o awans z trzecioligowcem i prowadził od 39. minuty, gdy Christian Oritz z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki. Greenville Triumph zaskoczyło Charlotte FC w drugiej połowie, Jake Keegan znakomicie przymierzył zza pola karnego.

Pięć minut po bramce gospodarzy na boisku pojawił się Kamil Jóźwiak, który odegrał kluczową rolę w dogrywce. Reprezentant Polski rozegrał dwójkową akcję z Harrisonem Affulem, prawy obrońca przedostał się w pole karne i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości.

Po zwycięstwie 2:1 Charlotte FC awansowało do czwartej rundy US Open Cup. To było udane spotkanie dla Polaków. Jóźwiak i Jan Sobociński zadebiutowali w zespole przyjezdnych, środkowy obrońca spędził 97 minut na murawie. Karol Świderski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Amerykanie wiążą duże nadzieje z Jóźwiakiem. Zimą skrzydłowy został wykupiony z Derby County za 2,36 mln euro. 23-latek uporał się z kontuzją i zapisał już na swoim koncie pierwszą asystę.

Greenville Triumph - Charlotte FC 1:2 pd. (0:1, 1:1, 1:2)
0:1 - Christian Ortíz 39'
1:1 - Jake Keegan 59'
1:2 - Harrison Afful 105'

Asysta Kamila Jóźwiaka (od 2:55):

Twierdza Pogoni jest wspomnieniem. "Jesteśmy wściekli"

Czy Jóźwiak będzie gwiazdą Major Soccer League?