Efektowna bramka w PKO Ekstraklasie. Ależ to zrobił! [WIDEO]

Patryk Szysz pięknym strzałem zaskoczył bramkarza Lechii Gdańsk. Napastnik przypomniał o sobie, a jego Zagłębie Lubin podzieliło się punktami z wyżej notowanym rywalem (2:2).

Rafał Szymański
gol Patryka Szysza Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Patryka Szysza
Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Lechii Gdańsk. Wynik otworzył Aleks Ławniczak, który w siódmej minucie zmylił własnego bramkarza i strzelił gola samobójczego. W pierwszej części gry Flavio Paixao podwoił prowadzenie gości.

Bohaterem Zagłębia Lubin okazał się Patryk Szysz. W 68. minucie snajper odnalazł się w polu karnym gdańszczan, podbił piłkę i po chwili fantastycznie uderzył nożycami. Nie było czego zbierać. Dusan Kuciak nie uchronił swojego zespołu przed stratą bramki.

Szysz zapisał na swoim koncie 11. trafienie w PKO Ekstraklasie, ale też trzecią asystę. 24-latek odegrał ważną rolę przy trafieniu Filipa Starzyńskiego. W końcówce pomocnik "Miedziowych" huknął z dystansu i ustalił rezultat na 2:2.

Zagłębie podzieliło się punktami z Lechią i ma obecnie trzy oczka przewagi nad strefą spadkową. Do końca sezonu pozostały trzy mecze.

- Nie wygraliśmy tego meczu, ale może wygraliśmy wiarę na końcówkę sezonu. Nie jest ważne z kim gramy ostatnie mecze, chcemy zagrać tak jak w tym meczu. Liderzy jak Szysz i Starzyński pokazali, że mogą nimi być - skomentował Piotr Stokowiec (więcej TUTAJ).