Emigranci: Polacy znów błysnęli!

Maciej Kmita

Paweł Kieszek (GD Estoril-Praia)

Bohaterem swojego zespołu został Paweł Kieszek. W meczu 5. kolejki portugalskiej ekstraklasy z CD Tondela (1:0) polski golkiper GD Estoril-Praia obronił rzut karny, czym zabezpieczył zwycięstwo swojej drużyny. Ekipa Polaka prowadziła od 78. minuty 1:0, a w 87. minucie podyktowano przeciwko niej "11", którą wykonał Pioja, ale Kieszek obronił jego strzał.

31-letni Kieszek jest numerem jeden w bramce portugalskiego zespołu. Wystąpił w każdym z pięciu dotychczasowych spotkań - w trzech zachował czyste konto, a w dwóch pozostałych puścił sześć bramek.