WP Euro Raport: Rekordowe osiągi Lewandowskiego i Milika

Maciej Kmita

Informacją tygodnia był powrót do gry Grzegorza Krychowiaka. 26-latek pauzował przez osiem tygodni z powodu kontuzji kolana i w czwartek wystąpił przez 28 minut w meczu Ligi Europy z FC Basel (3:0), a w niedzielę zagrał w pełnym wymiarze czasowym w spotkaniu ligowym z Realem Madryt (0:4).

Rennes Kamila Grosickiego rozgromiło na wyjeździe Olympique Marsylia 5:2, a "Grosik" po raz trzeci z rzędu zagrał od pierwszego gwizdka i zaliczył trzecią asystę w sezonie. Na jego dorobek składa się też osiem goli - Grosicki ma udział w bramce swojego zespołu co 105 rozegranych minuty.

Dobrą formę potwierdził też Filip Starzyński. Pomocnik, który wraca do kadry po półtorarocznej przerwie, w spotkaniu z Górnikiem Łęczna (2:0) zaliczył swoją czwartą asystę w rundzie wiosennej. Ariel Borysiuk i Tomasz Jodłowiec opanowali II linię w hicie 28. kolejki Ekstraklasy z Lechem (2:0), w barwach którego z powodu urazu żebra zagrać nie mógł Karol Linetty.

Jakub Błaszczykowski w siódmym z rzędu ligowym meczu nie wstał z ławki Fiorentiny nawet na sekundę. Wypoczęty na zgrupowaniu pojawił się też Bartosz Kapustka, który w niedzielnym spotkaniu z Pogonią Szczecin (2:2) nie mógł zagrać z powodu kartek.