Bohaterowie weekendu: show Linettego, dublety Świerczoka i Wilczka, bramki Kurzawy, "Lewego" i Milika

Gol i asysta Linettego, dublety Świerczoka i Wilczka, asysty Grosickiego, Wszołka i Cionka, bramki Kurzawy, Lewandowskiego i Milika - ostatni przed przerwą reprezentacyjną weekend był świetny w wykonaniu polskich piłkarzy!

Maciej Kmita

Karol Linetty (Sampdoria Genua)

W najlepszym humorze na zgrupowaniu reprezentacji zameldował się Karol Linetty. Nie dość, że pomocnik Sampdorii wrócił do kadry po krótkiej przerwie, to jeszcze w weekend potwierdził, że Jerzy Brzęczek nie pomylił się, dając mu kolejną szansę. Sampdoria rozbiła Sassuolo (5:3), a 24-latek miał wkład w zdobycie trzech bramek.

Najpierw jego świetny przechwyt w środku pola zainicjował akcję na 2:0. Potem sam strzelił gola na 3:1, pokonując bramkarza płaskim uderzeniem z linii pola karnego. I wreszcie od jego odbioru zaczął się na atak na 5:3 i w tej akcji Polak wykonał ostatnie podanie. Zobacz bramkę i asystę Karola Linettego

"Mecz dla Polaka. Uruchomił akcję na 2:0, strzelił trzeciego gola, otarł się o dublet, zaliczył asystę przy golu Gabbiadiniego i zawsze był w natarciu. Walczył uparcie jak prawdziwy lew" - napisal portal sampdorianews.it. "Świetny występ pod każdym względem" - ocenił portal TUTTOmercatoWEB. Więcej o tym TUTAJ.