Legia Warszawa
29' Luquinhas 64' Tomas Pekhart 85' Rafael Lopes 89' Tomas Pekhart 90+4' Paweł Wszołek
Raków Częstochowa
21' Igor Sapała 45+2' Petr Schwarz
2:0

Koniec! Legia wygrywa i utrzymuje pozycję wicelidera!

Tijanić z dystansu, ale strzał daleki od doskonałości...

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Wszołek.

Legia gra tak, byleby dowieźć 2:0 i nic nie stracić. Raków walczy, ale nie czuć wiary w tych atakach.

Jakub Kisiel wczoraj skończył 18 lat. Wszystkiego najlepszego!

Legia Warszawa. Schodzi: Luquinhas. Wchodzi: Jakub Kisiel.

Dośrodkowanie Poletanovicia, nieczysto piąstkuje Boruc, główkuje Gutkovskis, ale niecelnie. Doliczono 4 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Pekhart.

Żółtą kartkę otrzymał Rafael Lopes.

Wszołek w polu karnym, ale jego zagranie łapie bramkarz. Trudno ocenić, czy to centra, czy strzał.

Wolej Malinowskiego, ale piłka przelatuje nad poprzeczką. Legia sprawia wrażenie nieco rozluźnionej, a jak wiemy, wynik 2:0 to wynik niebezpieczny.

Sapała z półobrotu zza pola karnego, obok bramki.

Niezłą próba Luquinhasa z daleka, ale pewnie łapie to Holec.

Kolejna żółta kartka dla któregoś z członków sztabu Rakowa.

Głębokie dośrodkowanie, Jach dokłada nogę i z trzech metrów posyła piłkę nad poprzeczką! Ostry kąt do strzału, więc tutaj należało pewniej dołożyć stopę.

Wrzutka Wszołka, sprytny strzał Wieteski i świetnie broni Holec! Legia oddała 7 na 9 celnych strzałów, bramkarz Rakowa robi, co może!

Poletanović z dystansu, ale obok bramki.

Przerwa w grze, Cebula chyba nabawił się kontuzji mięśniowej. Potrzebuje pomocy lekarzy.

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Bardzo pewnie!

Decyzja podtrzymana, jest karny!

Jeszcze czekamy, jest konsultacja VAR. Chodzi o to, że Tudor mógł pierwszy dotknąć piłki, a gonił za Mladenoviciem.

RZUT KARNY DLA LEGII! Tudor podcina wbiegającego Mladenovicia.

Cebula pędzi sam, próbuje minąć Jędrzejczyka, ale legionista nie daje się minąc. Poza akcją z Gutkovskisem "Jędza" gra bardzo dobre zawody, świetnie przerywa.

Dośrodkowanie z prawej strony, Gutkovskis urywa się Jędrzejczykowi i nie trafia z dwóch metrów! Piłka przewinęła się mu pod łydką, gdy wyciągał nogę do strzału.

Wszołek technicznie, ale nie dokręcił piłki. Raków gra bardzo nerwowo.

Legia Warszawa. Schodzi: Andre Martins. Wchodzi: Rafael Lopes. Uraz Portugalczyka, ciężko się biega po takiej twardej, zmrożonej i nie do końca równej murawie.

Dośrodkowanie, Pekhart przewrotką i cudowna interwencja Holeca! Łał!

Wracamy do gry! Ile goli tu jeszcze padnie?

Przerwa! Prowadzi Legia, ale to chłodny mecz, tak jak ten wieczór w Warszawie...

Żółtą kartkę otrzymał Petr Schwarz.

Jeden z członków sztabu szkoleniowego Rakowa ukarany wcześniej żółtą kartką. Mamy też doliczone 2 minuty.

Raków Częstochowa. Schodzi: Andrzej Niewulis. Wchodzi: Jarosław Jach. Zmiana wymuszona kontuzją ścięgna Achillesa u obrońcy.

Tudor w polu karnym otoczony, Tudor strzela i świetnie Boruc broni!

Schwarz zza pola karnego prosto w ręce Boruca. Wcześniej Gutkovskis starł się z Hołownią i przewrócił się, ale sędzia nie użył gwizdka.

Legia zaczyna powoli kontrolować spotkanie, przynajmniej na swojej połowie.

Tudor w polu karnym, ale nie dogadał się z Tijaniciem co do rozegrania i od bramki wznowi Legia.

Poważny błąd Rakowa w rozegraniu, chce korzystać z tego Pekhart. Strzela, ale nieczysto, łapie to bramkarz. Czech poślizgnął się przy uderzeniu.

Gol! Strzelił Luquinhas. Asystował mu Paweł Wszołek. Płaskie zagranie z prawej strony, Luquinhas wbiega z zaskoczenia między obrońócw i pakuje piłkę do siatki z bliska. Legia prowadzi!

Trochę teraz taka zastana gra, szczególnie w środku pola, dużo fizycznej walki.

Luquinhas z dystansu, prosto do rąk golkipera.

Kapustka płasko w pole karne i bramkarz uprzedza Pekharta!

Żółtą kartkę otrzymał Igor Sapała. Bardzo ostry wślizg w nogi Wszołka. Pomocnik Rakowa będzie pauzował za tydzień.

Tijanić dwójkowo z Gutkovskisem, nie wyszło. Jeszcze zgarnia piłkę Tudor, szuka Lopeza, ale strzału nie ma, czyta to Legia.

Sprytnie Jędrzejczyk na Pekharta, ale Czech nie zdołał przyjąć piłki.

Konsultacja z VAR, sędzia zmienia decyzję na spalonego. Uciekł od kuriozum.

RZUT KARNY DLA LEGII?! Co za kuriozum, bo Mladenović przy strzale trafił w łokieć Pekharta...

Legia jeszcze nie podeszła pod pole karne rywala. Raków swobodnie oddala jakiekolwiek próby zagrożenia. Duży spokój obrońców w wybiciach.

Kapustka teraz fauluje Tijanicia, kolejny rzut wolny dla Rakowa.

Dzisiaj w Warszawie dość zimno. Termometry wskazują -9 stopni. Para unosi się z ust piłkarzy, murawa wygląda na delikatnie oszronioną.

Ładnie zapowiadała się akcja Rakowa, ale Tijaniciowi zabrakło decyzyjności. Mógł szybciej podać, albo szukać strzału, ale czaił się z dryblingiem, stracił miejsce do gry i stracił piłkę.

Raków gra wysokimi piłkami na Gutkovskisa, ale żadna na razie nie dociera do Łotysza.

Zaczęli!

Legia dziś w specjalnych strojach w czerwono-bordowe pasy, a nie jak wnioskowano z grafik, czerwono-czarne. To limitowane stroje, do sprzedaży trafi tylko 1000 takich koszulek. Raków zagra cały na biało.

Kto wygra mecz?

Ciekawostka - Raków nigdy nie wygrał z Legią w Ekstraklasie. Jedyny triumf miał miejsce w Pucharze Polski. Mało tego - wszystkie mecze w Warszawie Raków przegrał.

Sędziować będzie dziś Paweł Gil.

Pogoń Szczecin wygrała z Cracovią i umocniła się na pozycji lidera. Zwycięzca skróci do niej dystans na dwa (jeśli Legia wygra) lub trzy punkty (jeśli Raków).