Bruk-Bet Termalica Nieciecza
29' Muris Mesanović 41' Ernest Terpiłowski 47' Marcin Wasielewski
Stal Mielec
48' Grzegorz Tomasiewicz 74' Marcin Flis 90+1' Mateusz Matras
1:1

Koniec. W Niecieczy na inaugurację sezonu podział punktów.

Stal. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Albin Granlund.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateusz Matras.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Z dośrodkowania Żyry wyszedł strzał. Gliwa wybił piłkę na rzut rożny.

Nikt nie kwapi się do ataku. Remis wyraźnie satysfakcjonuje obydwa zespoły.

Śpiewak uderzył z woleja z okolic narożnika pola bramkowego. Trafił w boczną siatkę.

Bruk-Bet Termalica. Schodzi: Ernest Terpiłowski. Wchodzi: Kacper Śpiewak.

Do dogrania Budzińskiego doszedł Matras. Strzał głową minął słupek o metr.

Stal długo rozgrywa piłkę, punkt zadowala mielczan. Niecieczan również?

Akcja przerwana, zawodnik gospodarzy został złapany na spalonym.

Bruk-Bet Termalica. Schodzi: Muris Mesanović. Wchodzi: Patryk Czarnowski.

Stal. Schodzi: Maksymilian Sitek. Wchodzi: Mateusz Wyjadłowski.

Do uderzenia doszedł Stefanik, ale daleko od bramki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Flis.

Gliwa po raz kolejny podał piłkę rywalowi, tym razem jednak niecieczanie z prezentu nie skorzystali.

Radwański dośrodkował z rzutu wolnego, strzał głową Mesanovicia minął bramkę.

Stal. Schodzi: Aleksandar Kolew. Wchodzi: Marcin Budziński.

Wieje nudą z boiska. Słonie biją głową w mur, Stal nie kwapi się do ofensywy.

Dwa kwadranse do końca. Uwidoczniła się przewaga gospodarzy, jednak niewiele z niej wynika.

Brakuje okazji bramkowych. Zespoły szukają swoich szans, ale brakuje im dokładności.

Wracamy do tego, co było w 1. połowie. Akcja za akcję, ale niewiele uderzeń. Coś jednak czujemy, że to się zmieni.

Gospodarze po stracie gola w małym szoku. To Stal dominuje.

Gol! Strzelił Grzegorz Tomasiewicz. Strzał w lewy róg, bramkarz w prawy. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. 1:1!

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Wasielewski.

Rzut karny dla Stali! Strzał Getingera ręką zatrzymał Wasielewski. Sędzia nie miał wątpliwości.

Rozpoczęła się 2. połowa meczu.

Przerwa. Bruk-Bet Termalica prowadzi ze Stalą. Wszystko przez błąd Michała Gliwy.

Sędzia doliczył minutę.

Stal jeszcze przed przerwą chce coś zdziałać, ale do pola karnego niecieczan dość daleko.

Gol! Strzelił Ernest Terpiłowski. Asystował mu Adam Radwański. Wysoki pressing gospodarzy. Błąd popełnił Gliwa, zagrał do Radwańskiego, a ten momentalne podał do Terpiłowskiego. Młodzieżowiec strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza Stali. 1:0!

Trochę chaosu w końcówce 1. połowy. Goli w tej odsłonie raczej się nie doczekamy.

Anemiczna próba Maka, Loska z interwencją problemów nie miał.

Wciąż czekamy na pierwszego gola w meczu. Brakuje w ostatnich minutach spięć i celnych uderzeń.

Krystian Getinger zagrywał do Maka, ale niewiele z tego wyszło. Piłka w rękach Loski.

Żółtą kartkę za ostre wejście w rywala otrzymał Muris Mesanović.

Wyrównane spotkanie, w ostatnich minutach korzystniej prezentuje się Bruk-Bet. Gospodarze starają się wykorzystać niepewną grę stoperów Stali.

Dzieje się coraz więcej. Tym razem mocno, ale ponad bramką uderzył Mesanović.

Kontra niecieczan, ale źle piłkę rozegrał Hlousek. Czech podawał do partnera, który był na spalonym. A gospodarze wyszli dwójką na bramkarza!

Krystian Getinger dogrywał z rzutu wolnego, Loska wybił piłkę.

Sitek sieje sporo zamieszania w obronie Słoni. Przed momentem wyłożył piłkę partnerowi, ale ten został zablokowany.

Obserwujemy coraz więcej ciekawych zagrań, piłkarze wrzucają na luz.

Mesanović sam na sam z Gliwą, strzał z ostrego kąta odbił Gliwa!

Wasielewski już był w polu karnym Stali, ale dogranie w ostatnim momencie zablokował obrońca.

Teraz to gospodarze przy piłce, ale za bardzo nie wiedzą, co z nią zrobić.

Wlazło uderzył z woleja sprzed pola karnego, metr obok słupka.

Loska uratował gospodarzy! Sitek w polu karnym minął kilku rywali, płaski strzał zdołał odbić golkiper!

Stara się coś zdziałać Stal. Mielczanie zepchnęli niecieczan pod ich bramkę.

Na razie... taka Ekstraklasa jakiej nie lubimy. Kopanina. Może zespoły szukają rytmu.

Pierwszy strzał w meczu, próba Terpiłowskiego została zablokowana.

Pierwsze minuty spokojne. Klasyk powiedziałby, że trwa badanie sił.

Gramy!

Mecz poprowadzi Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Wraca nasza PKO Ekstraklasa! Startujemy w Niecieczy. Beniaminek Bruk-Bet Termalica mierzy siły ze Stalą Mielec.