Pogoń Szczecin
33' Michał Kucharczyk 66' Kacper Kozłowski 76' Piotr Parzyszek
Górnik Zabrze
80' Alasana Manneh
2:0

Koniec. Pogoń Szczecin wygrała i została liderem PKO Ekstraklasy.

Sędzia doliczył 4 minut.

Górnik Zabrze na połowie Pogoni, ale taktyka miliona podań niewiele daje.

Dadok płasko w pole karne, Krawczyk wślizgiem atakował piłkę, ale zabrakło centymetrów.

Portowcy już wyraźnie oszczędzają siły przed spotkaniem z NK Osijek.

Minuty płyną, Pogoń nie pozwala na wiele zabrzanom.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Alasana Manneh.

Opatrywany jest Wiśniewski, to efekt starcia z Parzyszkiem.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Piotr Parzyszek.

Kwadrans do końca. Górnik momentami ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Pogoń coraz bliżej pozycji lidera PKO Ekstraklasy.

Górnik częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynik. Pogoń ma mecz pod kontrolą.

Górnik Zabrze. Schodzi: Filip Bainović. Wchodzi: Adrian Dziedzic.

Gol! Strzelił Kacper Kozłowski. To się nazywa wejście! Pierwszy kontakt z piłką, Kozłowski minął kilku rywali i uderzył tuż przy słupku. Wartość zawodnicza podskoczyła o kolejny milion. 2:0!

Nowak wpadł z piłką w pole karne, w ostatnim momencie Konstantinos Triantafyllopoulos wybił piłkę na korner.

W końcu mamy uderzenie. Próba Nowaka poszybowała ponad bramką.

Sporo gry w środku pola, brak celnych strzałów. Pogoń z każdą minutą bliżej wygranej.

Zagranie za plecy obrońców do Zahovicia, snajper Pogoni został zablokowany.

Wciąż nic nie potrafi zdziałać Górnik, to Pogoń cały czas wydaje się konkretniejsza, ale brakuje konkretów.

To mogła być groźna akcja Pogoni, ale zabrakło uderzenia. Piłka w rękach Sandomierskiego.

Gramy po przerwie!

Przerwa. Zasłużone prowadzenie Pogoni z Górnikiem.

Mocny strzał oddal Jean Carlos, ale wprost w bramkarza.

Dwie próby zabrzan, Stipica był jednak czujny i wyłapał piłkę na przedpolu.

Kurzawa ostro dośrodkował z rzutu wolnego, Sandomierski tak piąstkował piłkę, że trafił w obrońcę. Na swoje szczęście uratował sytuację.

Pogoń wciąż ma więcej z gry. Górnik głównie się broni, a przecież przegrywa.

Pogoń prowadzi i wciąż atakuje. Przed momentem Smoliński wyłożył piłkę na siódmy metr, ale nie miał kto jej wbić do siatki.

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk. Asystował mu Jean Carlos Silva. Dośrodkował z lewej strony Carlos, a Kucharczyk precyzyjnym strzałem głową z ok. 10 metrów pokonał Sandomierskiego. 1:0!

Nowak dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę wybili obrońcy Pogoni.

Cały czas aktywniejsi w ofensywie są Portowcy, ale wciąż brakuje klarownych szans bramkowych.

Kucharczyk dośrodkował z prawej strony, ale nikt nie doszedł do piłki i nie zamknął akcji.

Niewiele dzieje się pod bramkami. Zaczynamy się niecierpliwić.

Rzut rożny dla zabrzan. Niewielkie zamieszanie, ale piłkę złapał Stipica.

Jest w końcu strzał. Próba Zahovicia, ale zawodnik Pogoni został zablokowany.

Wyraźna przewaga Pogoni. Górnik skupieni na defensywie, na teraz zadowolony z punkty. Tylko, gdzie te strzały i akcje?

Coraz ciekawiej wyglądają akcje Portowców. Brakuje jeszcze strzałów, ale zaczyna się to kleić.

Jak na razie to szaleństwa nie ma. Nikt nie chce ryzykować, trochę aktywniejsza jest Pogoń. Górnik czeka na swój moment.

Jean Carlos składał się do uderzenia, ale w ostatnim momencie w polu karnym zablokował go obrońca.

Jak na razie mecz toczy się w środku pola. Brakuje okazji pod bramkami.

Błąd Portowców na własnej połowie, piłkę przejął Nowak, ale gospodarze naprawili to, co zepsuli wcześniej.