Śląsk Wrocław
2' Robert Pich 58' Szymon Lewkot 65' Robert Pich 77' Szymon Lewkot
Ararat Erywań
40' Mory Kone 42' Mory Kone 63' Żirajr Margarjan 74' Yacouba Silue 89' Yacouba Silue
3:3

Koniec meczu! Śląsk dziś rozczarował, stracił aż trzy gole w meczu z Araratem, ale spotkanie zakończyło się remisem 3:3, co wobec wygranej WKS-u 4:2 przed tygodniem oznacza awans do kolejnej rundy drużyny prowadzonej przez trenera Jacka Magierę.

Dośrodkowanie Pawłowskiego, strzelał głową Piasecki, ale kolejny raz efektownie broni Jermakow!

Seria rzutów rożnych dla Śląska.

Makowski zagrał w pole karne, gdzie do kapitalnego strzału nożycami złożył się Piasecki, ale bramkarz Araratu w spektakularny sposób odbił piłkę!

Przewrócił się w polu karnym Piasecki, ale sędzia pokazał, że nie było mowy o przewinieniu.

Sędziowie doliczyli minimum cztery minuty.

Gol! Strzelił Yacouba Silue. Asystował mu Żirajr Margarjan.

Ależ łatwo strzelili gola goście. Margarjan zagrał prostopadle do Silue, a ten ze spokojem pokonał Szromnika technicznym uderzeniem.

Nie spieszy się ze wznowieniem gry Szromnik.

Dla odmiany zaatakowali goście z Armenii. Uderzał Hakobjan - na szczęście dla Śląska obok słupka.

Śląsk przed szansą na strzelenie czwartego gola. Exposito był w polu karnym i wydawało się, że wystawi piłkę stojącemu przed pustą bramką Pichowi, ale Hiszpan próbował lobować bramkarza... to zupełnie mu się nie udało. Pich tylko rozłożył ręce.

Exposito przedzierał się w pole karne Araratu niczym czołg, ruszył sam na trzech rywali, ale ci nie popełnili błędu.

Janasik wymusił faul przy linii bocznej. Będą szanować piłkę gospodarze.

Dziesięć minut do końca meczu. Śląsk w poszukiwaniu kolejnych bramek.

Pierwszy raz pokazał się dziś Isah Aliyu, ale strzelił wysoko nad bramką z ok. dwudziestu metrów.

Ararat Erywań. Schodzi: Dimitrije Pobulić. Wchodzi: Isah Aliyu.

Exposito przygotował sobie sytuację strzelecką, ale z osiemnastu metrów kopnął wyraźnie nad bramką.

Mniej ciekawy okres meczu. Sporo fauli, przerywania gry przez sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Lewkot. Bezsensowny faul obrońcy Śląska. Napomnienie oznacza, że Lewkota zabraknie w pierwszym meczu III rundy.

Żółtą kartkę otrzymał Yacouba Silue. Brzydki faul na szarżującym Lewkocie.

Kolejna zaprzepaszczona okazja dla Śląska. Pich niedokładnie podawał na prawą stronę do Makowskiego. Była dobra szansa na wyprowadzenie kontry.

Ararat Erywań. Schodzi: Dawit Manojan. Wchodzi: Gor Malakjan.

Ararat Erywań. Schodzi: Serges Deble. Wchodzi: Yacouba Silue.

Mączyński strzelał zza pola karnego, ale spokojnie złapał piłkę Jermakow.

Tymczasem będzie rzut rożny dla zespołu Śląska Wrocław.

Goście próbują coś wskórać, ale ewidentnie nie jest to ich najlepszy fragment spotkania.

Źle rozegrali ten stały fragment gry goście, a po chwili z kontratakiem wyszedł Śląsk! Sobota zagrał na wolne pole do Exposito, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak przegrał ten pojedynek!

Rzut rożny dla gości po akcji Kone.

Gol! Strzelił Robert Pich. Asystował mu Patryk Janasik.

Ależ to się szybko zmienia! Śląsk ponownie obejmuje prowadzenie, a gola zdobywa najlepszy na boisku Pich, który sfinalizował kapitalne dośrodkowanie Janasika.

Ararat Erywań. Schodzi: Edgar Malakjan. Wchodzi: Razmik Hakobjan.

Żółtą kartkę otrzymał Żirajr Margarjan. Za faul na Exposito.

Ararat Erywań. Schodzi: Alik Arakeljan. Wchodzi: Igor Stanojević.

Od razu odżyły trybuny we Wrocławiu, bo jednak w końcówce pierwszej połowie było jedno wielkie niedowierzanie.

Gol! Strzelił Szymon Lewkot. Asystował mu Wojciech Golla.

Odetchnęli kibice Śląska, bo gospodarze doprowadzają do wyrównania! Dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu rożnego, Golla strącił piłkę w kierunku dalszego słupka, a formalności z bliska dopełnił Lewkot! 2:2!

Podanie w kierunku Picha, ten urwał się obrońcom, ale oddał niecelny strzał z ok. szesnastu metrów.

Czy Śląsk awansuje do kolejnej rundy?

Wybijają piłkę wrocławianie, choć dośrodkowanie Malakjana było niebezpieczne.

Faulowany Malakjan. Groźny rzut wolny dla gości.

Ładna akcja gospodarzy, ale Makowski nie zrozumiał się z Pichem. Podawał prostopadle, jednak nie w tempo.

Ależ marnuje teraz okazję Sobota! Exposito kapitalnie odegrał piłkę na jedenasty metr, ale doświadczony pomocnik Śląska fatalnie skiksował. To powinno być wyrównanie!

Tymczasem akcja gości... Kone oddał kolejny groźny strzał, ale tym razem nie trafił w bramkę.

Makowski strzelił gola na 2:2, ale po chwili został on anulowany przez sędziów. Pomocnik Śląska przyjmował sobie piłkę ręką.

Dobra akcja Śląska. Sobota zagrał na dalszy słupek, Victor Garcia odegrał piłkę do Exposito, ten już składał się do strzału, jednak obrońca zdołał skutecznie interweniować.

Rozpoczęła się druga połowa.

Piłkarze wracają na boisko. Za moment początek drugiej części spotkania.

Koniec pierwszej połowy! Śląsk niespodziewanie przegrywa z Araratem Erywań 1:2, choć wrocławianie prowadzili od 2. minuty. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie ukąsili goście i sprawa awansu wciąż jest otwarta. W dwumeczu Śląsk prowadzi już tylko 5:4...

Mógł być remis, ale po potężnym strzale Picha z osiemnastu metrów piłka trafiła w słupek!

Jedna z ostatnich szans dla Śląska w pierwszej połowie. Korner.

Nieudane dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu wolnego. Nisko leciała piłka i bez problemu wybili ją goście.

Sędzia doliczył minimum dwie minuty do pierwszej połowy.

Mnożą się straty Śląska na własnej połowie. Jeśli tak dalej pójdzie, to lada moment w dwumeczu może być już remis.

Mógł być remis, ale Pich z ostrego kąta strzelił minimalnie obok słupka!

Gol! Strzelił Mory Kone. Asystował mu Serges Deble.

Ależ przysnęli wrocławianie w końcówce pierwszej połowy! Pobulić uruchomił z lewej strony Deble, ten zagrał wzdłuż pola karnego do Kone, który z bliska strzelił swojego drugiego gola w tym meczu!

Gol! Strzelił Mory Kone. Asystował mu Edgar Malakjan.

Śląsk prosił się o tego gola. Szybka akcja gości, Malakjan zagrał na jeden kontakt do Kone, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Szromnika.

Śląsk na moment oddala zagrożenie od własnej bramki. Dobrze pracują w pressingu przyjezdni.

Strata Śląska na własnej połowie, piłka trafiła do Arakeljana, ale ten został zablokowany przy próbie strzału. Goście mają jednak rzut rożny.

Zmiana wymuszona kontuzją żeber u pomocnika Śląska.

Szromnik pewnie interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu Malakjana z rzutu wolnego.

Kolejny raz groźnie zaatakowali goście. Manojan do Deble, ten od razu zacentrował w pole karne do rozpędzonego Kone i tylko świetna interwencja Lewkota sprawiła, że nie było gola wyrównującego.

Manojan miękko wrzucił piłkę w pole karne, Deble uprzedził Tamasa, ale niezbyt czysto trafił w piłkę. Domagali się jeszcze rzutu rożnego goście, jednak sędzia był innego zdania.

Piłka została wybita przed pole karne, dopadł do niej Praszelik, ale mimo bardzo dobrej pozycji oddał bardzo niecelny strzał.

Świetne zagranie Picha z lewej strony, był w polu karnym Exposito, ale został w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońcę. Tylko korner dla Śląska.

Przechwyt Śląska w środku pola, Exposito został momentalnie uruchomiony prostopadłym podaniem, jednak nie zdołał wygrać pojedynku biegowego z obrońcą Araratu.

Długie zagranie w kierunku Deble, ten odegrał piłkę do nabiegającego Kone, który od razu strzelał z trzydziestego metra, ale nie trafił w bramkę.

Ładna akcja WKS-u, Janasik strzelał z trzydziestu metrów, ale po tej próbie piłka poleciała wyraźnie nad bramką.

Parę minut optycznej przewagi Araratu, ale Śląsk wydaje się ponownie przejmować kontrolę nad spotkaniem.

Śląsk miał okazję do kontrataku, jednak Arakeljan taktycznie faulował Exposito. Co ciekawe sędzia nie zdecydował się na ukaranie zawodnika gości żółtą kartką.

Goście wyraźnie przejęli inicjatywę. Teraz to oni budują akcje w ataku pozycyjnym.

Arakeljan popisał się świetnym dośrodkowaniem z prawej strony, nabiegał na bliższy słupek Malakjan, jednak źle trafił w piłkę i strzelił nad bramką!

Kolejne ostrzeżenie dla zespołu Śląska! Piękna akcja gości, Kone podał do Deble, a ten w idealnej sytuacji strzelił nad poprzeczką!

Ładna akcja gości prawą stroną, finalizował ją strzałem z kilku metrów Kone, ale gol i tak nie zostałby uznany, gdyż wcześniej na spalonym był podający Arakeljan.

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu rożnego, jednak arbiter odgwizdał faul w ofensywie.

Ależ potężny strzał Exposito z dwudziestego metra! Tylko efektowna interwencja Jermakowa uchroniła Ararat od straty bramki.

W odpowiedzi zza pola karnego strzelał lewą nogą Pich, lecz nie trafił w bramkę.

Kolejna odważna próba ze strony gości. Strzelał z trzydziestu metrów Pobulić, jednak wyraźnie się pomylił.

Wreszcie przebudzili się przyjezdni, Kone miał sporo miejsca przed polem karnym i zdecydował się na strzał, ale dobrze ustawiony był Szromnik i nie popełnił błędu.

Długo rozgrywają swoje akcje piłkarze Śląska. Ararat jest bezradny w początkowych minutach.

Przedzierał się indywidualnie lewą stroną Malakjan, ale został dobrze zablokowany przez obrońców Śląska.

Lewkot pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, ale kopnął w trybuny.

Praszelik szukał prostopadłym podaniem Picha, ale piłka nie dotarła do Słowaka. Wrocławianie wciąż atakują.

W dwumeczu Śląsk prowadzi już 5:2 i wydaje się, że tylko kataklizm może sprawić, że nie awansuje do III rundy eliminacji.

Wrocławianie oddalają zagrożenie od własnej bramki. Źle wykonany ten stały fragment gry.

Akcja gości. Śląsk wybija piłkę na rzut rożny.

Gol! Strzelił Robert Pich.

Ależ to się zaczyna! Świetna akcja Śląska, Victor Garcia miał mnóstwo miejsca z lewej strony, od razu zacentrował w pole karne, bramkarz popełnił błąd i wypuścił piłkę, a Robert Pich był bezlitosny i z bliska wepchnął ją do siatki.

Od razu ruszyli do ataku wrocławianie, ale goście wybijają piłkę po dośrodkowaniu Janasika.

Rozpoczynamy mecz Śląsk - Ararat!

Kibice Śląska śpiewają hymn Polski.

Śląsk zagra dziś na zielono, goście z Armenii w jednolitych białych strojach.

Zawodnicy wychodzą na boisko. Za kilka chwil początek spotkania.

Na stadionie we Wrocławiu daleko do kompletu publiczności, ale frekwencja i tak będzie dość dobra.

Piłkarze kończą rozgrzewkę.

To wybrańcy trenera Jacka Magiery:

Przed tygodniem Śląsk wygrał w Armenii 4:2 i stoi w doskonałej sytuacji przed rewanżem. Wtedy bramki dla WKS-u strzelali Wojciech Golla, Fabian Piasecki i dwie Robert Pich.

Dziś rozstrzygnie się sprawa awansu Śląska Wrocław do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wrocławianie zagrają przed własną publicznością z Araratem Erywań. Początek spotkania o godz. 20.