Jagiellonia Białystok
33' Cillian Sheridan 68' Guilherme Sitya 74' Taras Romanczuk
Lechia Gdańsk
6' Paweł Stolarski 10' Flavio Paixao 28' Michał Nalepa 73' Dusan Kuciak 90+2' Sławomir Peszko 90+7' Joao Nunes
0:1

Koniec spotkania! Lechia wygrała 1:0!

Strzał Machaja został zablokowany.

Sędzia wciąż nie kończy meczu! Dał rzut wolny Jagiellonii, protestuje Piotr Stokowiec, który dostał upomniany przez arbitra.

Żółtą kartkę otrzymał Joao Nunes. Przeszkadzał przy wyprowadzaniu gry.

Stracona szansa Jagiellonii. Po długiej grze, białostoczanie wybili piłkę . Od bramki Kuciak.

Co to było?! Ivan Runje dostał piłkę na piątym metrze, jednak przestrzelił ustrzelając gołębie na dachu stadionu Jagiellonii. Powinien być remis!

Długa akcja Lechii Gdańsk. Mladenović stracił jednak piłkę na rzecz Frankowskiego.

Kuciak złapał pewnie piłkę po strzale Kwietnia.

Dusan Kuciak piąstkował po długiej wrzutce Jagiellonii.

Czerwoną kartkę otrzymał Sławomir Peszko. Bezpardonowo kopnął w nogę Arvydasa Novikovasa. Kryminał w wykonaniu reprezentanta Polski!

Arbiter doliczy minimum 5 minut do czasu gry.

Grająca w jedenastkę Lechia rozpaczliwie broni się z osłabioną Jagiellonią.

Bartosz Kwiecień ściął się z Filipem Mladenoviciem. Obyło się bez żółtych kartek.

Taras Romanczuk padł w polu karnym po interwencji Michała Nalepy i Błażeja Augustyna. Sędzia pozostał niewzruszony. Lechia gra z jednym piłkarzem więcej, jednak nie widać tego na boisku.

Po rzucie rożnym Lechii, Peszko faulował Mitrovicia.

Po wrzutce Nunesa piłkę przyjął Borysiuk. Tego jednak odpowiednio asekurował obrońca Jagiellonii.

Machaj podał piłkę w pole karne o Sheridana. Temu jednak będzie się chyba w nocy śnił Michał Nalepa, który znów go bezwzględnie powstrzymał.

W środku boiska faulowany Flavio Paixao. Lechia kradnie kolejne cenne sekundy.

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Ariel Borysiuk.

Przy akcji Lechii Gdańsk, Joao Nunes podał piłkę wprost pod nogi Arvydasa Novikovasa. Ten przebiegł przez pół boiska, jednak zabrakło mu precyzji przy strzale.

Lechia Gdańsk nieśmiało wyprowadziła akcję. Piłkę złapał bezproblemowo Marian Kelemen.

Cillian Sheridan upadł w polu karnym po wejściu Michała Nalepy. Lechia przeprowadziła szybką akcję, po której Jakub Wójcicki oberwał piłką w klatkę piersiową. Trafiła ona pod nogi Filipa Mladenovicia, ten strzelił celnie na bramkę Jagiellonii, ale wcześniej sędzia przerwał mecz.

Na stadionie znajduje się 11 766 widzów.

Po długiej akcji Jagiellonii, Novikovas podał piłkę rywalom. Kolejna stracona szansa wicemistrzów Polski.

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk. Faulował Flavio Paixao wychodzącego na czystą pozycję.

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Kuciak. Zbyt mocno celebrował wybicie piłki z pola bramkowego.

Wrzuka w pole karne Lechii, piłka dla Kuciaka. Kolejna zmarnowana szansa Jagiellonii.

Czy czerwona kartka dla Guilherme była słuszna?

Lechia miała rzut wolny z 17. metra. Filip Mladenović trafił prosto w mur.

Czerwoną kartkę otrzymał Guilherme Sitya. Sfaulował Sławomira Peszkę, który wychodziił sam na sam z Marianem Kelemenem, kilka centymetrów od pola karnego!

Patryk Lipski wrzucił piłkę w pole karne. Sytuację wyjaśnili obrońcy z Białegostoku.

Ale pech Jagiellonii! Arvydas Novikovas trafił w słupek!

Strzału z dystansu próbował Sławomir Peszko, trafił w jednego z rywali.

Tempo gry mocno siadło. Gdańszczanie mogą być z tego zadowoleni.

Lechia. Schodzi: Michał Mak. Wchodzi: Sławomir Peszko.

Jakub Wójcicki nie zmieścił się na boisku. Piłka dla Kuciaka.

Po akcji zaczętej przez wychowanka Lechii, wychowanego na gdańskich Siedlach Przemysława Frankowskiego piłkę przejął Jakub Wójcicki i podał ją Cilianowi Sheridanowi. Ten strzelił na bramkę mając obok siebie przyklejonego Michała Nalepę. Piłkę złapał Dusan Kuciak.

Świetna akcja Tarasa Romanczuka! Piłkarz, który ma za sobą debiut w reprezentacji Polski wrzucił piłkę w pole karne, tam jednak Cillian Sheridan bez powodzenia.

Patryk Lipski zdecydował się na strzał z dystansu. Piłkę pewnie złapał Marian Kelemen.

Chyba najlepsza akcja Jagiellonii! W polu karnym do piłki doszedł Cillian Sheridan, przy asyście Michała Nalepy oddał strzał i piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. To mógł być gol! Lechia musi mieć się na baczności!

Czy zaskakuje Ciebie dotychczasowa postawa Błażeja Augustyna podczas meczu w Białymstoku?

Dobrze zapowiadająca się akcja Lechii Gdańsk. Patryk Lipski jednak na spalonym.

Z akcją szedł Arvydas Novikovas, w obronie doskonały Błażej Augustyn. Ten obrońca na razie gra o niebo lepiej, niż w zeszłym sezonie!

Jagiellonia gra niesamowicie ambitnie, Lechia jest jednak pewna w destrukcji. Na razie bez akcji w II połowie.

Od początku II połowy, wysokim pressingiem gra Jagiellonia. Frankowski i Novikovas zamienili się stronami.

Początek II połowy!

Lechia. Schodzi: Paweł Stolarski. Wchodzi: Joao Nunes. Stolarski miał żółtą kartkę w I połowie.

Czy Lechia wygra w Białymstoku?

Koniec I połowy. Trzynasta w ubiegłym sezonie Lechia Gdańsk prowadzi w Białymstoku, na stadionie wicemistrza Polski 1:0.

Ostatnią szansę w I połowie miała Lechia. Po wrzutce Patryka Lipskiego, piłka wyszła za pole gry.

Na strzał z daleka zdecydował się Jakub Wójcicki. Jego próba była jednak na tyle nieudana, że Dusan Kuciak zamiast bronić, przyjął piłkę stopą. To wystarczyło.

Arbiter doliczył minimum dwie minuty do czasu gry I połowy.

Z daleka próbował strzelać niezwykle aktywny Arvydas Novikovas. Przymierzył jednak w kolegę z zespołu, piłka dla Kuciaka.

Wlazło zbyt mocno podał piłkę do Sheridana. Ta poleciała na aut.

Słowacki bramkarz Lechii skarżył się na ból w okoliczch żeber. Może jednak kontynuować grę.

Świetna akcja Jagiellonii! Strzelał Taras Romanczuk, doskonale obronił Dusan Kuciak. Bramkarz Lechii ucierpiał jednak przy swojej interwencji.

Piłkę z rzutu rożnego posłał Guilherme Sitya. Nic z tego nie wyszło.

Lechia umiejętnie oddala piłkę od własnego pola karnego. Piłkarze z Białegostoku zdają się być coraz bardziej sfrustrowani.

Michał Nalepa posłał długą piłkę w kierunku Michała Maka. Ten nie zdołał do niej dojść. Piłka dla Kelemena.

Żółtą kartkę otrzymał Cillian Sheridan. Sfaulował od tyłu Daniela Łukasika.

Na spalonym Cillian Sheridan. Zagapił się przy wrzutce Pospisila.

Bardzo ciekawą, dynamiczną akcję przeprowadziła Jagiellonia. Martin Pospisil nie popisał się jednak przy strzale na bramkę Lechii.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Spóźnił się ze wślizgiem.

Ciągle piłką gra Jagiellonia. Lechia Gdańsk czyha na błędy białostoczan.

Flavio Paixao wrzucił piłkę do Kubickiego, a ta się od niego odbiła. Stracona szansa Lechii.

Lukas Haraslin zdecydował się na strzał z daleka. Słowak chciałby jednak chyba jak najszybciej zapomnieć o swojej próbie.

Cillian Sheridan został ostro potraktowany przez Michała Nalepę. Obrońca Lechii powstrzymał dobrze zapowiadającą się akcję Jagiellonii.

Na polu karnym rywala upadł Michał Mak. O rzucie karnym nie było mowy.

Lechia przeprowadziła jedną z nielicznych akcji. Przeciął ją Jakub Wójcicki, z czego Jagiellonia wyszła z szybką kontrą. Błażej Augustyn powstrzymał Cilliana Sheridana.

Białostoczanie zamknęli Lechię na jej własnej połowie.

Ale szansa Jagiellonii! Piłka nagle spadła pod nogi Ivana Runje, ten jednak skiksował!

Po rzucie rożnym Guilherme SityiCillian Sheridan posłał piłkę w trybuny.

Czy szybkie prowadzenie Lechii to sensacja?

Z rzutu rożnego Jagiellonii nie było żadnego zagrożenia. Piłkę wybili gdańszczanie.

Tym razem akcja indywidualna Arvydasa   Novikovasa. Ograł Pawła Stolarskiego i strzelał z ostrego kąta. Obronił Kuciak.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Lukas Haraslin. Lechia już prowadzi! Po długim przerzucie Jarosława Kubickiego, piłka trafiła do Haraslina. Ten przytomnie zachował się w polu karnym Jagiellonii i idealnie obsłużył Paixao!

Ale akcja Lechii! Po wrzutce Mladenovicia, Michał Mak nie trafił w światło bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Stolarski. Przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Jagiellonii, faulując Arvydasa Novikovasa.

Po bardzo szybkim początku, tempo gry się nieco uspokoiło. Liczymy na to, że tylko na chwilę!

Białostoczanie przeprowadzili akcję lewym skrzydłem. Bezbłędny Michał Nalepa wybił jednak piłkę.

Szybka odpowiedź Jagiellonii Białystok. Piłka od bramki Kuciaka.

Lechiści szybko wbiegli w okolice pola karnego Jagiellonii. Gospodarze spokojnie sobie poradzili.

Początek spotkania!

Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze obu drużyn uczcili minutą ciszy pamięć Romana Korynta, legendy Lechii Gdańsk

Sędzią głównym jest Łukasz Szczech.

Piłkarze obu drużyn wyszli na boisko.

Jagiellonia zagra w swoich tradycyjnych, żółto-czerwonych koszulkach. Lechia wystąpi w szarych, "betonowych" trykotach.

Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Joao Nunes, Ariel Borysiuk, Karol Fila, Sławomir Peszko, Mateusz Lewandowski, Mateusz Sopoćko.

Rezerwowi Jagiellonii: Grzegorz Sandomierski, Lukas Klemenz, Łukasz Burliga, Roman Bezjak, Rafał Grzyb, Mateusz Machaj, Bartosz Kwiecień.

Składy obu drużyn potwierdzone.

Ubiegły sezon był zdecydowanie bardziej udany dla Jagiellonii Białystok, która zajęła 2. miejsce w lidze. Lechia Gdańsk skończyła na 13. pozycji. W bezpośrednich pojedynkach, kibice nie narzekali na liczbę bramek, które strzelali piłkarze obu drużyn. W 9. kolejce Lotto Ekstraklasy Gdańsku było 3:3, w rewanżu rozegranym 23 lutego 2018 roku w ramach 24. kolejki, Jagiellonia wygrała u siebie 4:1.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk?

Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30.