Wisła Kraków
18' Zdenek Ondrasek 45+1' Jakub Bartkowski 62' Rafał Boguski 64' Dawid Kort 67' Martin Kostal 75' Kamil Wojtkowski 83' Rafał Boguski
Lechia Gdańsk
6' Patryk Lipski 38' Flavio Paixao 42' Patryk Lipski 50' Filip Mladenović
5:2

Koniec spotkania! Wisła, dzięki doskonałej postawie w II połowie wygrała 5:2 i zrównała się punktami z Lechią Gdańsk!

Strzelał Haraslin, doskonały w bramce Lis!

Arbiter przedłużył mecz o minimum 3 minuty.

Stuprocentowa szansa Lechii Gdańsk! Znów jednak skuteczny w bramce Lis.

Uraz Rafała Pietrzaka. Wygląda to na kontuzję kolana.

Kubicki strzelał z dystansu. Nad poprzeczką.

Świetna obrona Mateusza Lisa! Strzelał z trzech metrów Paixao.

Lechia. Schodzi: Artur Sobiech. Wchodzi: Jakub Arak.

Gol! Strzelił Rafał Boguski. Asystował mu Jesus Imaz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Imaz podał piłkę do Boguskiego, a ten strzelił piątego gola dla Lechii!

Nie ma gola! Maciej Sadlok! Dusan Kuciak obronił strzał Sadloka!

Vitoria faulował Imaza. Rzut karny dla Wisły Kraków!

Krótko rozegrany rzut rożny Lechii. Wiślacy wyjaśnili sytuację.

Po strzale Paixao, piłka trafiła w Sadloka. Rzut rożny dla Lechii.

Po kolejnej wrzutce Boguskiego, piłkę rozpaczliwie wybili piłkarze Lechii.

Gol! Strzelił Kamil Wojtkowski. Asystował mu Rafał Boguski. Ale wejście Wojtkowskiego! Tuż po wejściu na boisko tego piłkarza, Rafał Boguski trzech piłkarzy Lechii wyprowadził na bok pola karnego i wrzucił piłkę. Podał ją do Wojtkowskiego, a ten przy pierwszym kontakcie z piłką strzelił na 4:2!

Piłkę wrzucał Patryk Lipski, odbiłją przed siebie Lis.

Tym razem Mladenović wywalczył rzut rożny.

Zablokowana wrzutka Lukasa Haraslina. Tylko aut dla Lechii.

Lechia. Schodzi: Daniel Łukasik. Wchodzi: Mateusz Sopoćko.

Kompletnie nieudany strzał Bartkowskiego z dystansu.

Dynamiczna akcja Lechii Gdańsk. Wykończyć próbował Haraslin, ale strzelił niecelnie z dużego kąta.

Po wrzutce Mladenovicia, piłkę wybili obrońcy Wisły.

Żółtą kartkę otrzymał Martin Kostal. Za faul na Paixao.

Gol! Strzelił Dawid Kort. Asystował mu Rafał Pietrzak. Wisła wyszła na prowadzenie! Lewą stroną biegł Pietrzak,w rzucił w pole karne, gdzie doskonale ustawiony Kort głową wyprowadził Wisłę na prowadzenie.

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Boguski. Za faul na Haraslinie.

Filip Mladenović wrzucił piłkę do Artura Sobiecha. Ten przegrał jednak rywalizację z obrońcami Wisły.

Indywidualną akcję przeprowadził Filip Mladenović. Był powalony przez rywala na skraju pola karnego, faulu jednak nie było.

Długa piłka w pole karne Lechii Gdańsk. Na posterunku Dusan Kuciak, który złapał ją w polu karnym.

Lechia. Schodzi: Michał Mak. Wchodzi: Lukas Haraslin.

Moment gry w środkowej części boiska. Czekamy na jakieś bramkowe akcje.

Szansa Lechii Gdańsk! Michał Mak minął się z piłką po dośrodkowaniu kolegi z drużyny.

Patryk Lipski wrzucał na dalszy słupek. Piłka przeszła jednak obok wszystkich piłkarzy.

Lechia w natarciu. Tym razem Filip Mladenović wywalczył rzut rożny.

Michał Mak wrzucił piłkę w pole karne po akcji lewą stroną. Wybił Marcin Wasilewski.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović. Za faul w ataku na Sadloku.

Wychodzący do piłki Lis zderzył się z zagapionym Arturem Sobiechem. O faulu nie było mowy.

Tym razem atakowała Wisła Kraków. Dawid Kort został powstrzymany przez rywala w narożniku boiska.

Mladenović z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła w zawodników z Krakowa.

Zaczęliśmy II połowę!

Najpierw piłkarze Lechii, po chwili wiślacy wybiegli na boisko. Przed nami z pewnością emocjonująca II połowa!

Koniec I połowy. W Krakowie mamy mecz godny starcia dwóch najlepszych drużyn po siedmiu kolejkach. Zasłużony remis 2:2.

Po wrzutce Maka, piąstkował Lis.

Gol! Strzelił Jakub Bartkowski. Asystował mu Rafał Pietrzak. Po rzucie rożnym Pietrzaka piłkę skierował do bramki Bartkowski. Patryk Lipski próbował wybić piłkę z linii, jednak ta wpadła do bramki. Mamy remis!

Arbiter przedłużył czas gry I połowy o 4 minuty.

Po akcji Wisły strzleł Kort, jednak zrobił to zbyt słabo i zbyt niecelnie. Chwilę wcześniej Imaz staranował twarz Mladenovicia, sędzia nie przerwał meczu, również piłkarze z Krakowa nie przerwali akcji.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski. Ostro sfaulował Pietrzaka. Lipski będzie pauzował w następnym meczu.

Boguski wbiegał w pole karne. Był atakowany przez Łukasika, sędzia nie dopatrzył się faulu.

Rzut wolny po faulu Kubickiego. Nieskuteczny Imaz.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Portugalczyk strzelił w prawy róg bramki Lisa. Ten był bliski obrony, jednak mamy gola dla Lechii!

Rzut karny dla Lechii Gdańsk!

Sobiech był przewracany przez Bashę i Wasilewskiego. Arbiter korzysta z wideoweryfikacji.

Piłkę w polu karnym dostał Artur Sobiech, którego strzał został zablokowany.

Po długiej akcji Wisły, Imaz podał do nikogo w pole karne. Zmarnowana szansa Wisły Kraków.

Indywidualna akcja Michała Maka. Piłka po jego dośrodkowaniu w rękach Lisa.

Piłkę bił Rafał Pietrzak, jednak piłkarz Lechii ubiegł Marcina Wasilewskiego w polu karnym.

Piłkę wrzucał Pietrzak, Kuciak miał z nią sporo problemów i wybił na rzut rożny.

Piłka wpadła do siatki! Rafał Boguski po ograniu Mladenovicia podał piłkę do Ondraska, ten pokonał Kuciaka, jednak sędzia słusznie zauważył, że Boguski nie zmieścił się z piłką w polu.

Długa piłka w kierunku napastników Wisły Kraków, doskonale wyszedł Dusan Kuciak i złapał piłkę.

Po wrzutce Mladenovicia, piłkę wybili gospodarze.

Rzut rożny dla Lechii Gdańsk, Mladenović podał zbyt mocno.

Tym razem Zdenek Ondrasek strzelił w boczną siatkę!

Gol! Strzelił Zdenek Ondrasek. Imaz strzelał, ale z linii wybił piłkę Nalepa. Do piłki dobiegł Ondrasek i z bliska wpakował piłkę do bramki. Była wideoweryfikacja, wszystko jest w porządku. Mamy remis!

Karol Fila wrzucał piłkę w pole karne, tam jednak na posterunku krakowscy obrońcy.

Z rzutu wolnego wrzucał Dawid Kort, piłkę głową wybił jednak Flavio Paixao.

Koszmarny błąd w wykonaniu Flavio Paixao! Wisła mogła wyjść z kontratakiem, na posterunku jednak Karol Fila, który po czystym wślizgu wybił piłkę na aut.

Wisła Kraków mimo straty bramki nie rzuciła się do frontalnego ataku. Zespół Macieja Stolarczyka spokojnie buduje swoje akcje. Na razie nic z tego nie wychodzi.

Sadlok wrzucał piłkę w pole karne, w kierunku Ondraska. Tam był jednak Steven Vitoria i wybił ją głową.

Gol! Strzelił Patryk Lipski. Lechia wychodzi na prowadzenie! Patryk Lipski delikatnie obił mur, gdzie stał Imaz. To zmyliło Lisa i lider jest w doskonałej sytuacji!

Jakub Bartkowski sfaulował Patryka Lipskiego tuż pod polem karnym. Szansa dla Lechii.

Lewą stroną popędził Martin Kostal, piłkę pewnie złapał Kuciak.

Na razie piłkarze grają w środku pola.

Zaczynamy mecz na szczycie Lotto Ekstraklasy!

I wychodzą na boisko! Wisła ra w swoich podstawowych strojach - czerwone koszulki i białe spodenki, Lechia gra na szaro.

Mecz dwóch najlepszych drużyn w lidze po 7. kolejce przyciągnął na trybuny wielu kibiców. Piłkarze szykują się do wyjścia na boisko.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Krakowie?

Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Joao Nunes, Błażej Augustyn, Ariel Borysiuk, Lukas Haraslin, Mateusz Sopoćko, Jakub Arak.

Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik, Tibor Halilović, Zoran Arsenić, Marko Kolar, Kamil Wojtkowski, Matej Palcić, Patryk Plewka.

Początek spotkania o godzinie 20:30.