Lech Poznań
25' Christian Gytkjaer 73' Christian Gytkjaer
Korona Kielce
82' Elia Soriano
2:1

Ostatni gwizdek. Lech Poznań po dwóch golach Gytkjaera pokonał Koronę Kielce.

Sędzia dorzucił do meczu 3 minuty.

Strzał Makuszewskiego trafia w jednego z rywali.

Hiszpańskie starcie na połowie Korony. Kontrę wyprowadzaną przez Dioniego przerwał Ivan Marquez Alvarez.

Gospodarze bronią się już całym zespołem i udaje im się trzymać rywala na dystans.

Rogne zbyt krótko wybija piłkę i ta trafia pod nogi Kosakiewicza. Strzał szybuje jednak nad poprzeczką.

Lekka panika w obozie Lecha Poznań. Korona zamknęła gospodarzy na ich połowie.

Gol! Strzelił Elia Soriano. Asystował mu Zlatko Janjić.

Będą jeszcze emocje, bo Korona łapie kontakt! Indywidualna akcja Wato Arweladze zakończona centrą na głowę Janjicia, ten przytomnie zgrywa do partnera. Z atomowym strzałem pod poprzeczkę Burić nie miał prawa sobie poradzić.

Okazja zmarnowana. Wołodymyr Kostewycz uderza metr nad poprzeczką.

Christian Gytkjaer pokazuje klasę! Świetnie przyjął piłkę tyłem do bramki, z błyskawicznym zwrotem. Prostopadłe podanie do Dioniego nie dociera, ale będzie rzut wolny 18 metrów od bramki Korony.

Zlatko Janjić huknął na wiwat z 23 metrów.

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer.

Znów Duńczyk! Snajper przechwycił bezpańską piłkę na 18. metrze i precyzyjnym, technicznym strzałem podwyższył wynik.

Pomoc medyczna dla Wasielewskiego. Jedna z szarż skrzydłem zakończyła się faulem.

Lech. Schodzi: Joao Amaral. Wchodzi: Maciej Makuszewski.

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Dioni.

To się nie miało prawa udać. Burić spokojnie łapie piłkę po strzale głową Kosakiewicza z 15 metrów.

Czy Korona wyrówna?

Kompletnie nieudany strzał Cebuli sprzed "szesnastki".

Daje o sobie znać dokładna noga Cebuli. Otwierające, niesygnalizowane podanie do Soriano, ale ten pospieszył się z wyjściem na pozycję.

Lech dziś jest wyjątkowo czujny w defensywie i Koronie trudno będzie odpowiedzieć.

Błąd Hamrola, który wypuścił piłkę z rąk. Przed bramką Korony powstało olbrzymie zamieszanie, w piłkę nie trafił Dimitris Goutas, próbował jeszcze strzelać Tiba, ale został zablokowany.

Wreszcie składamy ręce do oklasków. Joao Amaral soczyście uderzył z 22 metrów. Matthias Hamrol "pofrunął" w swoją lewą stronę i odbił piłkę na rzut rożny.

Brzydkie pierwsze minuty po przerwie. Dużo długich, niedokładnych podań i mnóstwo fauli.

Kielczanie kilkakrotnie wstrzelili piłkę w pole karne Lecha. Bez konkretnego adresata, z nadzieją, że może się uda... nic z tego.

Początek II połowy.

Bez doliczonego czasu. "Widzimy się" za kwadrans.

Faul De Marco i okazja dla Korony. Łukasz Kosakiewicz fantastycznie dośrodkował do zamykającego akcję Soriano, ten jednak strzela tylko w boczną siatkę.

Pedro Tiba huknął sprzed pola karnego... wyraźnie obok celu.

Twarde starcie Petraka z Gytkjaerem. Duńczyk szybko wstał, ale Chorwat wyraźnie cierpi. Zatem chwila przerwy w grze.

Sędzia puścił akcję Korony, stosując przywilej korzyści. Pucko płasko dogrywa w pole karne z prawej flanki, ale wyjaśnia wszystko dobrze ustawiony Trałka.

Korona wymienia podania 35 metrów przed bramką Buricia. Trwa to i trwa.

Ładnie pograł Lech na jeden kontakt. W kluczowym momencie Amaral piętą wyłożył piłkę Kostewyczowi. Do końca twardo na nogach stał Oliver Petrak i zablokował uderzenie Ukraińca.

Świetna centra przed bramkę do wysokiego Diawa, który tylko złapał się za głowę. Jak on tego nie trafił?!

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Joao Amaral.

Zaczęło się od dobrego podania Trałki na prawe skrzydło. Tiba wzorowo przyjął, a następnie wycofał na strzał do Amarala. Portugalczyk kiksuje, ale wychodzi z tego asysta. Gytkjaer wyprzedził Marqueza i z kilku metrów wcisnął piłkę do siatki.

Pucko wbiegł między dwóch rywali i wyłożył piłkę na 7. metr. Dokładnie tam wbiegał Soriano, strzał napastnika blokują obrońcy.

Rogne postraszył własnego bramkarza. Norweg przeciął głową dośrodkowanie Kallaste, piłka zmierzała w światło bramki, ale Burić był czujny.

Z kreatywnej strony pokazał się Cebula. Zagranie piętą do Kallaste, ale ten zwklekał ze strzałem i ostatecznie zablokował go Thomas Rogne.

W pierwszych minutach grał Lech, teraz bardziej stara się Korona. Pewnie za chwilę przyciśną gospodarze. Ot, taka nasza kochana liga.

Stały fragment dla Lecha, ale bez większego zagrożenia. Gra na moment przerwana, bo w walce o piłkę ucierpiał Adnan Kovacević.

Kilka minut typowej gry w środku boiska. Przechwyt - strata i tak co chwila.

Czekaliśmy na reakcję Korony i wreszcie jest. Cebula szarpnął lewą flanką i podał do Janjicia. Mocne wstrzelenie wzdłuż bramki desperacko przecinają obrońcy.

Korona ma problem z kryciem we własnej "szesnastce". Centra Wasielewskiego trafia do niepilnowanego Gytkjaera i gdyby piłka leciała niżej mielibyśmy 1:0, ale Duńczyk strąca ją czubkiem głowy, bez kontroli.

Lech zaczyna grać "konkretnie". Jevtić sprytnym podaniem znalazł Gytkjaera. Z trudnej pozycji napastnik trafia tylko w boczną siatkę.

Z impetem wbiegł lewą stroną pola karnego Wołodymyr Kostewycz i doczekał się podania. Soczysty strzał z ostrego kąta "na raty" broni Hamrol.

Daleki wykop Buricia w kierunku Gytkjaera. Duńczyk podjął walkę o górną piłkę, ale był faulowany.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Lech w niebiesko-białych strojach, Korona w żółto-czerwone pasy.

W oczekiwaniu na początek meczu, jeszcze garść statystyk...

W wyjściowym składzie gospodarzy tylko dwóch Polaków, tyle samo u gości. Reszta piłkarzy to mieszanka niemal z całego świata.

Na kogo stawiacie?

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał (Kraków).

Na Stadionie Miejskim w Poznaniu wreszcie będzie można się spodziewać gorącej atmosfery na trybunach. Kibice Lecha zakończyli bojkot, zatem wywieszą flagi i nie pożałują gardeł.

Witajcie! Sobota z piłką nożną trwa w najlepsze. Przed nami ostatni z dzisiejszych meczów naszej Lotto Ekstraklasy. W Poznaniu Lech podejmie Koronę Kielce.