Zaria Balti
7' Guillermo 65' Oleg Yermak 79' Guillermo
Górnik Zabrze
30' Maciej Ambrosiewicz 77' Michał Koj 85' Daniel Smuga
1:1

Koniec spotkania. Wymęczony awans Górnika Zabrze do II rundy eliminacji Ligi Europy.

Groźny strzał Liszki, ale kapitalna interwencja Livsita uratowała Zarię przed stratą gola.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Zaria. Schodzi: Vadim Gulceac. Wchodzi: Sergiej Aleksiejew.

Zaria rzuciła się do ofensywy. Górnik cofnięty pilnuje korzystnego wyniku.

Gol! Strzelił Daniel Smuga. Asystował mu Jesus Jimenez. Zabrzanie doprowadzili do wyrównania. Ze skrzydła dograł Wolniewicz, a piłka trafiła do Jimeneza. Hiszpan podał do Smugi, który kapitalnym strzałem pokonał bramkarza.

Conrado strzelił z rzutu wolnego z ponad 25 metrów prosto w mur.

Akcja Górnika przerwana. Angulo w opanowaniu piłki pomagał sobie ręką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Guillermo.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Koj.

Lepszej sytuacji Górnik w drugiej połowie nie miał. Liszka odegrał do Smuga, a ten podał do Angulo. Hiszpan urwał się spod opieki obrońców, ale uderzył nad poprzeczką. Gdyby padła bramka, to nie zostałaby uznana: sędzia dopatrzył się spalonego.

Kontra Zarii zakończona faulem w ofensywie. Chwilę wcześniej w polu karnym trzymany za koszulkę był Koj, który upadł i nie zdołał oddać strzału. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

Strzał z dystansu Koja. Była to nieudana próba.

Górnik przejął inicjatywę. Taki wynik oznaczałby, że rozegrana zostanie dogrywka.

Zaria. Schodzi: Rodrigo Bostan. Wchodzi: Cristian Dros.

Guillermo strzelił po ziemi z ponad 25 metrów. Tym razem było to niecelne uderzenie. Górnik w ostatnich minutach cofnięty do defensywy.

Kompletnie nieudany strzał Guelceaca. Loska zaczął od bramki.

Nieporozumienie w szeregach obronnych Zarii. Yermak chciał zgrać piłkę do bramkarza i niewiele brakło, by strzelił samobójczą bramkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Oleg Yermak.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wypiąstkował Loska. Górnik ruszył z kontrą, którą faulem przerwał Yermak.

Burlacu czekał na to, aż sfauluje go Gryszkiewicz. Doczekał się i mołdawski zespół będzie miał rzut wolny z okolic narożnika pola karnego.

Indywidualna akcja Smugi zakończona niecelnym strzałem.

Ogromne szczęście Górnika Zabrze. Conrado uderzył z rzutu wolnego z 25 metra i trafił w słupek.

Górnik zwolnił tempo. Gra toczy się głównie w środku boiska.

Zbyt krótkie dogranie Wiśniewskiego do Loski. Bramkarz Górnika zdążył jednak wybić piłkę.

Postraszyli gospodarze. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła niecelnie strzelił Conrado.

Kontra Górnika zakończona minimalnie niecelnym strzałem Angulo. Górnik od początku drugiej połowy groźny w ofensywie.

Ryczkowski próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Livsita, ale nie było to celne uderzenie.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Górnik przeważa, ale nie potrafi tego udokumentować golem.

Po wrzutce z rzutu rożnego wysoko nad poprzeczką uderzył Conrado.

Sędzia doliczył minutę.

Kolejna groźna akcja Zarii, ale faulem przerwał ją Wiśniewski.

Fatalne uderzenie Bostana. Piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką.

Kontra Zarii zatrzymana przez Suareza.

Po dośrodkowaniu Ryczkowskiego pewnie piłkę przechwycił Livsit.

Mało brakło, by było 1:1! Po dośrodkowaniu Jimeneza uderzył Wiśniewski. Piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jednak Yermak. Gdyby nie on, to Livsit mógłby nie zdążyć z interwencją.

Górnik przeważa, ale nie potrafi tego udokumentować celnymi strzałami. Zaria cofnięta do defensywy i nastawiona na kontratak.

Prostopadłe podanie Suareza do Jimeneza. W porę zainterweniował Silva i wybił piłkę na aut.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Maciej Ambrosiewicz.

Po wrzutce Ryczkowskiego z rzutu rożnego strzelał Wiśniewski. Piłka odbiła się od jednego z graczy Zarii i opuściłą boisko.

Groźna kontra Zarii. Bostan dograł wzdłuż pola karnego do Conrado, ale ten nie zdołał przejąć piłki. Loska wznowił od bramki.

Przerwa w grze. Urazu doznał Ambrosiewicz, który potrzebuje pomocy medycznej.

Z rzutu wolnego z dwudziestu metrów Angulo trafił prosto w mur.

Ależ niewiele zabrakło, by Górnik wyrównał. Po rozegraniu rzutu z autu piłkę przejął Angulo. Po strzale Hiszpana piłka trafiła w poprzeczkę.

Strzał Ambrosiewicza nad poprzeczką. Livsit spokojnie oprowadził piłkę wzrokiem.

Błąd Suareza, który nie zdołał wybić piłki. Przejął ją Conrado, lecz akcja Zarii zakończyła się stratą.

Gulceac uderzył z dwudziestu metrów. Loska popisał się pewną interwencją.

Kolejne dośrodkowanie Gryszkiewicza w ręce Livsita.

Jimenez podał w kierunku Angulo, ale piłkę wybił Dumbravanu. Po chwili Angulo uderzył z dystansu. Nie był to udany strzał.

Gryszkiewicz ruszył lewym skrzydłem. Dośrodkował w pole karne, ale znów piłkę przechwycił bramkarz Zarii.

Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego i Livsit zaczął od bramki.

Groźnie pod bramką Górnika. Po wrzutce z rzutu wolnego nieznacznie spudłował Silva.

Techniczny strzał Ambrosiewicza, ale z łatwością obronił Livsit.

Gol! Strzelił Guillermo. Asystował mu Georgij Owsjannikow. Strzał z ponad dwudziestu metrów w wykonaniu piłkarza Zarii. Nie zdołał go obronić Loska.

Przchwyt Ryczkowskiego, który odegrał do Angulo. Ten dośrodkował prosto w ręce Livsita.

Akcja Górnika przerwana z powodu faulu w ofensywie zabrzan.

Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę wybił Livsit.

Gryszkiewicz przedzierał się w polu karnym i wywalczył rzut rożny. Wcześniej Ryczkowski próbował dośrodkować do Angulo, ale piłkę przejęli gospodarze.

Wrzutka z lewego skrzydła graczy gospodarzy. Piłkę pewnie chwycił Loska.

Początek spotkania.

Zawodnicy są już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

Sędzią meczu jest Azer Rahim Hasanov.

- Czeka nas trudny mecz, ale w pucharach chcemy napisać nową historię. Ten mecz jest do tego kluczem - mówił przed spotkaniem trener Górnika, Marcin Brosz. Zabrzanie wiedzą, że to będzie wymagające spotkanie.

W pierwszym meczu było 1:0 dla Górnika. Gola dla zabrzan strzelił w 87. minucie Igor Angulo. Zaria przez niemal całe spotkanie się broniła. W Kiszyniowie gospodarze przyjmą zupełnie inną taktykę.