Eintracht Frankfurt
70' David Abraham
Bayern Monachium
21' Robert Lewandowski 26' Robert Lewandowski 45' Mats Hummels 54' Robert Lewandowski 63' Kingsley Coman 85' Thiago Alcantara
0:5

Koniec. Bayern zdeklasował Eintracht i zdobył Superpuchar Niemiec!

Kimmich do Wagner, a ten nie trafił do pustej bramki z metra. Każdy ma swojego Miłosza Przybeckiego.

Fani gospodarzy wychodzą już ze stadionu, kibice Bayernu śpiewają im "do widzenia". Oczywiście nie po polsku.

Gol! Strzelił Thiago Alcantara. Asystował mu Kingsley Coman. Coman wjechał w pole karne Eintrachtu jak w masło. Odegrał do Thiago, a ten mocnym płaskim strzałem trafił na 0:5!

Eintracht przejął piłkę i rozgrywa ją na połowie goście. Niewiele z tego wynika.

Bayern gra w osłabieniu, ale wciąż atakuje. Rywale marzą już o końcowym gwizdku sędziego.

Bayern do końca meczu będzie musiał grać w osłabieniu. Alaba utykając zszedł do szatni.

Na murawie leży Alaba. Źle wygląda, to prawdopdoobnie uraz kolana po ostrym wejścia rywala. A Bayern zmian już nie ma.

Eintracht. Schodzi: Sebastien Haller. Wchodzi: Luka Jović.

Tak nasłuchiwał Robert Lewandowski.

Danny Blum płasko uderzał z pola karnego. Górą jednak bramkarz Bayernu.

Bayern. Schodzi: Robert Lewandowski. Wchodzi: Sandro Wagner.

Polak już ma spuchniętą twarz i jest wściekły na rywala, który powinien udać się do specjalisty od zdrowia psychicznego. To nie jest normalne.

Żółtą kartkę otrzymał David Abraham. Brak słów patrząc na to, co robi kapitan Eintrachtu. Obrońca powinien wylecieć z boiska za uderzenie łokciem Polaka.

Z dystansu mocno, ale niecelnie uderzał Goretzka.

Coman chciał podawać do Lewandowskiego, ostatecznie piłka minęła cel. A może uderzał i mu nie wyszło?

Bayern nie pozwala rywalom na wiele. Mistrzowie Niemiec dążą do zdobycia kolejnych bramek.

Bayern. Schodzi: Thomas Mueller. Wchodzi: Leon Goretzka.

Eintracht. Schodzi: Marco Fabian. Wchodzi: Danny Blum.

Gol! Strzelił Kingsley Coman. Asystował mu David Alaba. Akcja lewą stroną, Alaba płasko dośrodkował, a Coman przewracając się trafił na 4:0!

Haller padł w polu karnym Bayernu. Sędzia nic nie widział i gramy dalej.

A ten dalej swoje. Lewandowski znowu uderzał, tym razem z ok. 16 metrów. Bramkarz na raty obronił.

Bayern. Schodzi: Arjen Robben. Wchodzi: Kingsley Coman.

Hasebe ostro potraktował Lewandowskiego. Pierwszy siniak w nowym sezonie już jest.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Thomas Mueller. Strata piłki w środku pola, Bayern szybko rozegrał akcję. Mueller do Lewandowskiego, ten ograł rywala i w sytuacji sam na sam zdobył swojego trzeciego gola!

Bayern przeważa, Eintrach chciał zaatakować. Na chęciach jak na razie wszystko się skończyło.

Piłka wycofana do Robbena, ten uderzył z ok. 16 metrów. Piłka przeszła tuż obok bramki. Będzie rzut rożny.

Gramy po przerwie!

Przerwa. Bayern prowadzi 2:0. Gdyby sędzia wyrzucił z boiska Hummelsa to mogło być jeszcze ciekawie.

Jonathan de Guzman z rzutu wolnego wprost w mur.

Sędzia doliczył minutę.

Żółtą kartkę otrzymał Mats Hummels. Faul taktyczny Niemca. Wydaje się, że gracz Bayernu powinien wylecieć z boiska. Rywal wychodził sam naprzeciwko bramkarza.

W końcu Eintracht, ale skończyło się na złym dograniu. Piłkę przejął Neuer.

Niemal zamilkły trybuny na stadionie we Frankfurcie. Gospodarze chyba czują, że w niedzielny wieczór szans na dobry wynik nie mają.

Bayern cały czas pod bramką Eintrachtu. Gospodarze nie potrafią wyjść z piłką z własnej połowy.

Strzał z pola karnego Lewandowskiego. Piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na róg.

Techniczny strzał sprzed pola karnego Muellera. Do szczęścia zabrakło metra!

Dalekie dogranie do Lewandowskiego, Polak źle przyjął piłkę i ta odskoczyła mu na kilka metrów.

Bayern wysoko atakuje rywala, który ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

W końcu Eintracht pod bramką Bayernu. Jednak bez uderzenia. Goście panują nad meczem.

Bayern niszczy Eintracht. Gospodarze bezradni patrzą jak mistrzowie Niemiec panoszą się na ich połowie.

Lewandowski padł w polu karnym, sędzia uznał, że takich pchnięć nie odgwizduje się.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Rywale zajęci "szturchaniem" Lewandowskiego, a ten zrewanżował im się najlepiej jak mógł. Dośrodkowanie z rogu, bramkarz źle wyszedł do piłki, a Polak głową z pięciu metrów na 0:2!

Przepychanki w polu karnym. To jeden z rywali potraktował go lekkim "liściem".

Gol dodał Bawarczykom pewności, rywale nie zmieniają taktyki i wciąż nastawieni na kontry.

Odpowiedź Eintrachtu. Sprzed pola karnego niecelnie uderzał Mijat Gacinović. Zabrakło metra!

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Joshua Kimmich. Dlaczego tak nie strzelał w Rosji... Dogranie z prawej strony Kimmicha, Lewandowski głową z kilku metrów nie do obrony! 0:1!

Czekamy na większe emocje. Sporo biegania, tempo dość dobre, ale spięć jak na lekarstwo. Bayern na razie bez strzału.

Utrzymuje się przewaga Bayernu, ale akcje Eintrachtu wyglądają bardzo obiecująco. Mistrzowie Niemiec muszą być czujni.

Główkował Fabian, ale trafił w rywala. Tylko rzut rożny dla Eintrachtu.

Eintracht szans szuka w kontrach, Bayern jednak z tyłu jak na razie nie myli się.

W końcu Bayern zepchnął rywala na jego połowę i zaczyna szukać dziury w obronie.

Wyrównany początek. Żadna z drużyn nie potrafi na dłużej wywalczyć przewagi.

David Abraham uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Wysoko ponad bramką.

A na boisku spokojne pierwsze minuty. Gra toczy się w środku pola.

Mijat Gacinović dostał po szczęce od Alcantary i przez chwilę zbierał się z boiska.

Gramy!

To szczególny mecz dla Niko Kovaca, który jeszcze niedawno prowadził Eintracht. Teraz zasiądzie na ławce Bayernu.

Mecz poprowadzi Marco Fritz.

Wkrótce rusza nowy sezon Bundesligi. Na przystawkę spotkanie o Superpuchar Niemiec. Mistrz Bayern zagra ze swoim pogromcą w finale Pucharu Niemiec Eintrachtem.