Atalanta Bergamo
18' Marten de Roon 33' Remo Freuler
AC Milan
27' Suso 45+1' Krzysztof Piątek 55' Hakan Calhanoglu 61' Krzysztof Piątek 89' Ricardo Rodriguez
1:3

Derby Lombardii dla Milanu. Krzysztof Piątek klasą sam dla siebie.

Josip Ilicić nadal próbuje, ale raczej nic z tego nie będzie. Piłkarz Atalanty nie trafił w lustro bramki Gianluigiego Donnarummy i reprezentantowi Włoch pozostało odprowadzić piłkę poza boisko.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Ricardo Rodriguez za faul na połowie przeciwnika.

Milan. Schodzi: Lucas Paqueta. Wchodzi: Diego Laxalt.

Mądrze, spokojnie, konsekwentnie drużyna Gennaro Gattuso. Zwycięstwo istotne w kontekście walki o awans do Ligi Mistrzów jest na wyciągnięcie ręki.

Seria zmian, a poza tym seria strzałów Atalanty. Nie są to jednak niebezpieczne dla Gianluigiego Donnarummy uderzenia. Reprezentant Włoch wrócił do równowagi po błędzie popełnionym w pierwszej połowie.

Atalanta. Schodzi: Duvan Zapata. Wchodzi: Musa Barrow.

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Samuel Castillejo.

Gianluigi Donnarumma wybiegł na przedpole i sprzątnął tam piłkę spod nóg rozpędzonego Duvana Zapaty. Nie zachował się najlepiej Alessio Romagnoli.

Atalanta na połowie Milanu, co nie jest specjalnie zaskakujące. Rozsądnie bronią Rossoneri, których statystyki w defensywie od początku grudnia są znakomite.

Josip Ilicić próbował strzelić gola kontaktowego. Słoweniec postraszył niebezpiecznym uderzeniem Gianluigiego Donnarummę, jednak zabrakło mu odrobiny precyzji.

Milan. Schodzi: Krzysztof Piątek. Wchodzi: Patrick Cutrone.

Trudna sytuacja zespołu z Bergamo. Kilkanaście minut i zamiast prowadzić, ma dwie bramki do odrobienia.

Atalanta. Schodzi: Hans Hateboer. Wchodzi: Robin Gosens.

A nawet 1:3. Strzelec się zgadza - Krzysztof Piątek!

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Suso.

Jedna bramka to za mało na jeden wieczór w Bergamo. Krzysztof Piątek wbiegł przed Duvana Zapatę i symbolicznie wyprzedził go w klasyfikacji strzelców ligi włoskiej. Napastnik Milanu główkował do siatki Etrita Berishy po dośrodkowaniu Suso z lewego skrzydła! Maszyna się nie zatrzymuje.

Atalanta. Schodzi: Alejandro Gomez. Wchodzi: Dejan Kulusevski.

Szarża Krzysztofa Piątka. Długo szukał miejsca do oddania uderzenia aż wreszcie znalazł, jednak zdążyli wrócić gospodarze i zablokować próbę "bombera".

Gol! Strzelił Hakan Calhanoglu.

Zdecydowanie lepiej niż Alejandro Gomez strzelił zza pola karnego Hakan Calhanoglu. Milan na prowadzeniu. Reprezentant Turcji dostał piłkę od przeciwnika i potężnym uderzeniem pokonał Etrita Berishę. Akcja, reakcja i drużyna z Mediolanu ma lepsze karty po swojej stronie.

Kombinacja Duvana Zapaty i Josipa Ilicicia na obrzeżach pola karnego Milanu. Jeszcze ponowienie ataku w wykonaniu Alejandro Gomeza, jednak nie przymierzył w lustro bramki Gianluigiego Donnarummy.

Czas na przegrupowanie po powrocie zawodników z szatni. Rozdrażnieni są podopieczni Gian Piero Gasperiniego golem Krzysztofa Piątka.

Atalanta w ataku. Timothy Castagne nie wykonał jednak dobrego dośrodkowania, tylko skierował piłkę z lewego skrzydła prosto w rękawice Gianluigiego Donnarummy.

Piłka ponownie w grze.

Dzięki bramce Krzysztofa Piątka remis!

Czy Krzysztof Piątek strzeli gola również po przerwie?

Krzysztof Piątek nie zgodził się na prowadzenie Atalanty.

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Ricardo Rodriguez.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy Krzysztof Piątek wyrównał po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Reprezentant Polski poprawił sytuację Milanu! To było perfekcyjne! Wielkie brawa dla napastnika Milanu, który z ekwilibrystycznej pozycji pokonał Etrita Berishę. Piękne uderzenie, piękne. Cisza w Bergamo.

Doliczona minuta.

Milan ma problem z odgryzieniem się po zmianie wyniku. Po przeciwnej stronie boiska szaleje Duvan Zapata, ale nie dochodzi do sytuacji podbramkowych. Zresztą identycznie jak Krzysztof Piątek.

Gospodarze próbują pójść za ciosem i jeszcze przed przerwą zaszkodzić ponownie Milanowi. Alejandro Gomez strzelił nieznacznie obok bramki Gianluigiego Donnarummy.

Gol! Strzelił Remo Freuler. Asystował mu Josip Ilicić.

Atalanta na prowadzeniu! Przyspieszyła w ostatnich momentach i potrafiła to udokumentować golem. Świetnie zachował się w polu karnym przeciwnika Josip Ilicić, zatańczył z kilkoma mediolańczykami i zrobił miejsce kompanom. Akcję Słoweńca zakończył płaskim strzałem do siatki Remo Freuler. Nie popisał się Gianluigi Donnarumma, którego interwencja mogła być zdecydowanie lepsza.

Obraz spotkania podobny do tego z początkowych 10 minut. Atalanta rozgrywa, natomiast jej przeciwnik ustawił swoje linie obronne na własnej połowie.

W polu karnym Atalanty byli Krzysztof Piątek i Franck Kessie. Futbolówka po dośrodkowaniu ominęła obu zawodników i nadal jest bezbramkowo.

Żółtą kartkę otrzymał Suso za faul na Timothy'm Castagne.

Jose Luis Palomino powalił Suso przed własnym polem karnym.

Ponownie stały fragment dla Nerazzurrich. Wrzutka Alejandro Gomeza z trudem unieszkodliwona. Poprawiał z lewego skrzydła Timothy Castagne, jednak także tym razem poradzili sobie piłkarze z Mediolanu.

Nieudana akcja indywidualna Krzysztofa Piątka. Blisko napastnika Milanu było trzech przeciwników, więc zadziałała siła złego na jednego.

Atalanta tradycyjnie niebezpieczna przy stałych fragmentach. Do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dopadł Berat Djimsiti, jednak nie zatrudnił swoim uderzeniem Gianluigiego Donnarummy.

Żółtą kartkę otrzymał Marten de Roon za faul na Lucasie Paquecie.

Milan przejął inicjatywę, czego dowodem były dwa uderzenia Francka Kessiego. Na połowie zespołu z Bergamo pojawił się nawet Davide Calabria.

Ponownie Franck Kessie. Po idealnym dośrodkowaniu Suso pomocnikowi Milanu nie udało się zaszkodzić swojemu byłemu klubowi. Szansa na strzelenie gola była wyśmienita, ale Kessie chybił głową.

Podanie do Francka Kessiego w pole karne Atalanty. Iworyjczykowi udało się zabrać z piłką i oddać strzał, tyle że ten drugi element jego ataku pozostawił dużo do życzenia.

Krzysztof Piątek na spalonym. Reprezentant Polski próbował oddać strzał po płaskim dośrodkowaniu i niezłym przyjeciu, ale sędzia asystent postanowił na to nie pozwolić.

Duvan Zapata szarżował w polu karnym przyjezdnych. Mateo Musacchio interweniował po strzale Kolumbijczyka, a następnie Ricardo Rodriguez unieszkodliwił wrzutkę najlepszego napastnika z Bergamo.

Zabrali piłkę przeciwnikowi zawodnicy z Mediolanu. Inna sprawa, że mają problem z przetransportowaniem jej na połowę Atalanty.

Atalanta pozostaje na połowie przeciwnika. Jedenastu Rossonerich przesuwa się w defensywie i obserwuje ruchy przeciwnika.

Po rzucie rożnym jeszcze jedna szansa na otworzenie meczu golem. Tym razem Berata Djimsitiego. Atalanta nie potrafi pokonać bramkarza Milanu, ale już rozpoczęła szturm.

Pierwsze ataki w tym spotkaniu bez przekonania. Pojawił się wreszcie przy piłce Duvan Zapata i postraszył Gianluigiego Donnarummę strzałem zza pola karnego. Rykoszet i korner dla podopiecznych Gian Piero Gasperiniego.

Początek meczu.

Rozgrzewka zawodników z Bergamo.

Czy Krzysztof Piątek strzeli gola w meczu z Atalantą BC?

Jedenastka Gian Piero Gasperiniego.

Gracze Milanu w Bergamo.

Krzysztof Piątek w podstawowym składzie. Więcej o decyzjach personalnych Gennaro Gattuso.

Sędzia: Fabrizio Pasqua

Najlepszymi strzelcami obu drużyn są Duvan Zapata i Krzysztof Piątek. Obaj napastnicy posiadają nadspodziewanie dobre statystyki. W poprzedniej kolejce obaj skierowali piłkę do bramki przeciwnika.

AC Milan jest na czwartym miejscu w tabeli i nieznacznie wyprzedza piątą Atalantę. Rossoneri imponują skutecznością w obronie. W pięciu meczach w tym roku nie stracili gola. W poprzedniej kolejce podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali przekonująco 3:0 z Cagliari Calcio.

Atalanta BC jest niepokonana w ośmiu meczach od 22 grudnia. Drużyna z Bergamo jest najbardziej bramkostrzelna w lidze włoskiej. Mimo nieudanego początku sezonu podopieczni Gian Piero Gasperiniego włączyli się do walki o awans do Ligi Mistrzów.