ŁKS Łódź
14' Maksymilian Rozwandowicz 54' Jan Sobociński 88' Dani Ramirez
Piast Gliwice
69' Tom Hateley 77' Artur Bogusz
0:1

Koniec. Piast po raz pierwszy w sezonie wygrał w PKO Ekstraklasie pokonując ŁKS 1:0.

Ostatnie 60 sekund gry. ŁKS dość chaotycznie szuka wyrównującego gola.

Mocno z dystansu uderzył Sobociński, metr ponad bramką Placha.

ŁKS pod polem karnym Piasta, gliwiczanie bronią się całym zespołem.

Dogranie, zgranie piłki, ale nie miał jej kto wbić do siatki Piasta.

Dogrywał Ramirez, Kirkeskov niepotrzebnie wybił piłkę na rzut rożny.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Piast konsekwentnie gra swoje. Gliwiczanie nie pozwalają ŁKS-owi przedostać się pod własną bramkę.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Ramirez.

Mokwa stał kilka metrów przed bramką, ale pogubił się.

Faulowany był Sekulski, sędzia po raz kolejny nie dostrzegł złamania przepisów.

Strzał Ramireza prawą nogą, piłka minęła bramkę Placha w bezpiecznej odległości.

Piasta nie pozwala łodzianom na zbyt wiele. Gliwiczanie włączyli opcję: mur na środku boiska. ŁKS nie potrafi sobie poradzić.

Rozwandowicz ostro potraktował Milewskiego, sędzia uznał, że faulu nie ma.

Gol samobójczy! Artur Bogusz. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę zgrywał Rymaniak. Futbolówkę z kilku metrów w bramce umieścił nadbiegający Bogusz. 0:1!

Po zmarnowanym rzucie karnym z łodzian wyraźnie zeszło powietrze. Stara się to wykorzystać Piast.

Piast w ataku, pozycji na oddanie strzału nie potrafił sobie wypracować Steczyk, po chwili Milewski głową uderzył ponad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał II trener Piasta Tomasz Fornalik. Pan Szczech to kolejny arbiter, który autorytet sędziowski stara się zdobyć przez pokazywanie kartek.

Problemy ma Mokwa, rezerwowy Piasta na moment opuścił boisko.

Łuczak huknął z dystansu, kilka metrów obok bramki.

Nie ma gola! Maksymilian Rozwandowicz! Źle uderzył Rozwandowicz. Plach odbił strzał w swój lewy róg. Wciąż 0:0!

Żółtą kartkę otrzymał Tom Hateley.

Rzut karny dla ŁKS-u. Arbiter uznał, że Bogusz był faulowany.

Trwają analizy, eksperci twierdzą, że to jest rzut karny. Sędzia biegnie zanalizować sytuację.

Bogusz padł w polu karnym, sędzia wskazał na rzut rożny. Co na to VAR?

Hateley otrzymał dobre podanie od Felixa, ale potknął się i szansa przepadła.

Uwidoczniła się przewaga ŁKS-u. Piast ma problemy z wyjściem z okolic własnego pola karnego.

Pirlo w polu karnym, strzał minął bramkę Placha w bezpiecznej odległości.

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Sobocińskiego, strzał ofiarnie zablokował obrońca Piasta!

Będzie rzut wolny dla ŁKS-u z boku pola karnego. Piast cały czas w dziesiątkę.

Konczkowski ucierpiał w okolicach linii końcowej. Sędzia nie dokońca zapanował nad sytuacją.

Akcja Piasta, Felix doszedł do linii końcowej, jego dogranie nogą odbił Kołba.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jan Sobociński.

Groźny strzał z woleja Łuczaka, piłka minęła bramkę gości o pół metra.

Błąd obrony Piasta, piłkę wyprowadził Ramirez, zagrał do Pirulo, który w sytuacji sam na sam pozwolił wykazać się Plachowi!

Bogusz zbyt lekko do Kołby, piłki omal nie przejął Milewski. Po rykoszecie futbolówkę złapał bramkarz.

Strzał Ramireza, z ok. 16 metrów poszybował wprost w ręce Placha.

Zagranie do Felixa, ten jednak uderzył obok bramki Kołby.

Pierwsza akcja Piasta po przerwie. Konczkowski dośrodkował, sprzed pola karnego z woleja uderzył Kirkeskov, daleko od bramki.

Wracamy do gry po przerwie.

Przerwa. Bardzo dobry mecz w Łodzi. Do szczęścia brakuje nam bramek, a tych powinno być kilka.

Kontra Piasta, z piłką biegł Milewski, ale zabrakło mu szybkości.

Sporo szczęścia mieli gliwiczanie. W zamieszaniu piłka trafiła do Piątka. Strzał sprzed pola karnego odbił się od obrońcy i przeleciał tuż obok słupka.

Pirulo uderzał z siedmiu metrów, został jednak zablokowany przez Czerwińskiego!

Aktywniejszy w ostatnich minutach jest ŁKS. Łodzianie dłużej przebywają pod polem karnym Piasta.

Ramirez z rogu na dalszy słupek, tam akcję zamykał Grzesik. Strzał głową trafił w boczną siatkę.

Pirulo groźnie dośrodkował, Czerwiński w ostatnim momencie wybił piłkę sprzed głowy Kujawy!

Hateley uderzał z pola karnego, metr ponad bramką. Dlaczego Piast jeszcze w Łodzi nie prowadzi?

Rzut wolny dla ŁKS-u, sędzia przerwał grę. Prawdopodobnie coś wydarzyło się w okolicach muru. Piłka dla Piasta.

Po dograniu z rogu Czerwiński głową uderzył niecelnie.

Felix do Konczkowskiego, ten sam na sam z Kołbą. Bramkarz nogą odbił strzał!

Strzał Kirkeskova, daleko od bramki ŁKS-u.

I po raz kolejny przed szansą Piast. Felix otrzymał piłkę w polu karnym, jego strzał w ostatnim momencie zablokował Rozwandowicz!

Swoje od sędziego usłyszał Kazmierz Moskal, który zaczął bawić się w rozstrzyganie sporów. Czy był faul to inna sprawa.

Piłka spadła pod nogi Konczkowskiego, który stał siedem metrów przed bramką. Strzał, trochę od niechcenia, byl niecelny.

Parzyszek otrzymał piłkę przed polem karnym. Uderzył, ale wysoko ponad bramką Kołby.

Grzesik mógł się znaleźć sam naprzeciwko Placha. Jednak sędzia przerwał grę. Powodem spalony.

Odpowiedź ŁKS-u, Pirulo zrobił wiatrak z Rymianiaka, dograł do Ramireza, którego strzał efektownie obronił Plach.

Kolejna próba gliwiczan. Z narożnika pola bramkowego uderzał Parzyszek, dwa metry obok bramki.

Wyrównane minuty w Łodzi. Jednak to akcje gliwiczan wyglądają groźniej.

Felix wpadł w pole karne, ograł obrońcę. Zamiast podawać uderzył. Trafił w rywala. Sobociński ofiarnie zablokował strzał!

Dogrywał Hateley, ale zbyt mocno. Wślizgiem do piłki doszedł Konczkowski, jednak niewiele wyszło z kolejnego dogrania.

Akcja łodzian przerwana. Na spalonym znalazł się Łuczak.

Żółtą kartkę za ostre wejście w Felixa otrzymał Maksymilian Rozwandowicz.

Po słabszym początku coraz lepiej radzi sobie Piast. ŁKS nie zamierza jednak cofać się i również szuka okazji do zdobycia gola.

Konczkowski do Parzyszka, strzał głową napastnika poszybował tuż ponad bramką Kołby!

Pierwsza akcja Piasta, Milewski dogrywał z prawej strony. Zbyt słabo i piłkę przejęli obrońcy.

Atak ŁKS-u prawą stroną. Do piłki chciał dojść Wolski, ale nie zdążył.

Po rzucie rożnym kolejna próba łodzian. Uderzał Łuczak, trafił w obrońcę.

I już w ataku ŁKS. Strzał sprzed pola karnego Bogusza do boku sparował Plach!

Sędzia rozpoczął mecz!

Mecz poprowadzi Łukasz Szczech (Warszawa).

Kto wygra mecz?

Mistrz Polski Piast jeszcze bez zwycięstwa w bieżącym sezonie. Gra ŁKS-u może się podobać, ale łodzianie w PKO Ekstraklasie zgromadzili do tej pory zaledwie 4 punkty.