PKO Ekstraklasa. ŁKS - Piast. Zobacz wideo: zmarnowany karny i gol samobójczy

ŁKS najpierw nie strzelił rzutu karnego, a potem strzelił sobie samobója. W taki sposób beniaminek PKO Ekstraklasy przegrał u siebie 0:1 z mistrzem Piastem Gliwice.

Jacek Stańczyk
Piłkarze Piasta Gliwice PAP / Roman Zawistowski / Na zdjęciu: Piłkarze Piasta Gliwice

To był dobry i wyrównany mecz. I tak naprawdę mógł się zakończyć zupełnie innym wynikiem - TUTAJ WIĘCEJ O MECZU. ŁKS Łódź powinien prowadzić w 70. minucie. Wtedy to Bartosz Rymaniak przewrócił w polu karnym Artura Bogusza. Do piłki podszedł Maksymilian Rozwandowicz, ale bramkarz Piasta Gliwice Frantisek Plach idealnie go wyczuł. Najlepszy bramkarz minionego sezonu utrzymał w tym momencie mistrza przy życiu.

Siedem minut później Bogusz znowu był w głównej roli. Piłkę po dośrodkowaniu w pole karne ŁKS-u zgrał Bartosz Rymaniak, ełkaesiacy rozpaczliwie starali się do niej dojść i wybić. I Bogusz ją sięgnął, ale w dosyć ekwilibrystyczny sposób wpakował do własnej bramki.

Żeby było ciekawiej, to 26-letni obrońca kilka miesięcy temu był w Piaście na testach.

- Kluczowy był rzut karny obroniony przez Placha. Później strzeliliśmy bramkę i dzięki temu wygraliśmy. To zwycięstwo było nam potrzebne - nie miał wątpliwości trener mistrzów Polski Waldemar Fornalik - WIĘCEJ TUTAJ. W Łodzi Piast wygrał po raz pierwszy w tym sezonie.