Media: THW Kiel znalazło następcę Sandera Sagosena

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nikola Krstic/MB Media / Na zdjęciu: Karl Wallinius
Getty Images / Nikola Krstic/MB Media / Na zdjęciu: Karl Wallinius
zdjęcie autora artykułu

THW Kiel musiało uaktywnić się na rynku transferowym. Reprezentant Szwecji ma zastąpić poważnie kontuzjowanego Sandera Sagosena.

Chodzi o Karla Walliniusa, rewelacyjnego Szweda, który przebojem wdarł się do siódemki reprezentacji mistrzów Europy i francuskiego Montpellier. 23-latek rozegrał dopiero debiutancki sezon poza granicami Szwecji (wcześniej występował w Lugi) i od razu zwrócił na siebie uwagę najlepszych w Europie. Wartość dodaną stanowi jego postawa w obronie, w kadrze był jednym z podstawowych defensorów podczas ME 2022.

Według "Kieler Nachrichten", Wallinius ma już teraz dołączyć do THW Kiel. To efekt niekorzystnych rokowań w przypadku Sandera Sagosena. Norweski lider Zebr złamał kość skokową, musi przejść drugą operację i nie wróci do gry wcześniej niż wiosną 2023 roku. Nawet jeśli Sagosenowi uda się dojść do sprawności w sezonie 2022/23, to latem 2023 zamieni THW Kiel na norweskie Kolstad.

Jeśli Wallinius trafi do Kilonii, to będzie trzecim Szwedem w THW. Do Niclasa Ekberga, jednego z symbolu klubu, dołączył niedawno Eric Johansson z Elverum.

ZOBACZ: Znamy drugiego finalistę w Zabrzu Międzynarodowe granie przed Eurobudem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis nowej gwiazdy Barcy. Tak się przywitał z fanami

Źródło artykułu: