MŚ w piłce ręcznej. Niedosyt po inauguracji. "Przestały nas zadowalać piękne porażki"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Szymon Sićko (przy piłce)
PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Szymon Sićko (przy piłce)
zdjęcie autora artykułu

Po meczu z Francuzami Polacy nie wypinają piersi do orderów. Są podbudowani swoją grą, ale porażka 24:26 na inaugurację MŚ w piłce ręcznej zostawiła sporo niedosytu.

- Przestały nas zadowalać ładne porażki. Było blisko, żałujemy, bo jeden fragment spotkania zabił mecz. Przegraliśmy przewagę, odskoczyli na trzy bramki i nie daliśmy rady, chociaż całe spotkanie trzymaliśmy się blisko - komentował z nutką żalu w głosie Arkadiusz Moryto.

- W 50. minucie mieliśmy moment na przełamanie, trochę zabrakło zimnej krwi, może pojawiło się zmęczenie i Francuzi rzucili dwie bramki - dorzucił Michał Daszek.

Polacy byli równorzędnym rywalem dla mistrzów olimpijskich, którzy przyjechali do Polski po kolejne złoto wielkiej imprezy. Przydarzyły im się tylko dwa krótkie przestoje - pierwszy zdołali nadrobić, od stanu 8:12 doprowadzili do remisu po przerwie. Drugi otworzył Francuzom drogę do zwycięstwa.

- W tym wszystkim cieszę się, że reprezentacja odzyskała swój charakter, waleczność do ostatnich minut - przyznał Daszek i zwrócił uwagę na niesamowitą atmosferę w katowickim Spodku: - Jeśli na spotkaniu ze Słowenią kibice tak nas będą wspierać, to przy podobnej grze jak z Francuzami możemy wygrać - dodał.

Moryto: - Rzeczywiście, hala niosła, to był nasz ósmy zawodnik. Deprymowali Francuzów, a nam dodali skrzydeł. Gdyby nie trybuny, to nie byłoby takiego wyniku do 53-54. minuty. - ocenił.

Polaków czekają teraz dwa dni przerwy. 14 stycznia mecz o życie na MŚ 2023. Zwycięstwo pozwoli zachować szansę na ćwierćfinał turnieju.

ZOBACZ: Pech lidera kadry? Niesamowita atmosfera na meczu kadry

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: treningi z nią dałyby popalić! Polska dziennikarka w formie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty