Niesamowity mecz Portugalii z Brazylią. Canarinhos sprawcami niespodzianki!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Ihse / Na zdjęciu: Fabio Chiuffa, reprezentant Brazylii
PAP/EPA / Adam Ihse / Na zdjęciu: Fabio Chiuffa, reprezentant Brazylii

Co to było za spotkanie! Niesamowity thriller zgotowali szczypiorniści Portugalii i Brazylii na otwarcie drugiej rundy MŚ piłkarzy ręcznych w grupie II. Oba zespoły podzieliły się punktami.

Tego nikt się nie spodziewał! Portugalia po wygraniu grupy D przed Islandią i Węgrami, była murowanym faworytem w starciu z mistrzem Ameryki Południowej. Brazylijczycy jednak postawili ekipie z Półwyspu Iberyjskiego trudne warunki. Siłą Canarinhos byli Joao Pedro da Silva i Jean Pierre Dupoux.

Brazylia nie dała rozwinąć skrzydeł Portugalczykom, skutecznie wyłączony z gry był 17-letni rozgrywający, Francisco Costa. Warto dodać, że Portugalia w całej pierwszej połowie nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa trafienia, co zwiastowało wiele emocji po przerwie.

W drugiej odsłonie dobra gra Canarinhos trwała w najlepsze. Kolegów z drużyny wsparł także licznymi obronami Leonardo Vial Tercariol (wybrany później MVP meczu) i w 43. minucie Brazylia wyszła na prowadzenie 19:17. Portugalia miała jednak w swoich szeregach Andre Gomesa i zdołała odwrócić bieg meczu. Zaledwie 180 sekund przed końcową syreną, europejska drużyna prowadziła 27:25. Brazylia szybko odpowiedziała dwoma trafieniami i emocje na hali w Goeteborgu sięgnęły zenitu.

Najpierw czas wziął trener Portugalii, a bramkę rzucił Francisco Costa. W ostatniej akcji meczu pogubili się Brazylijczycy... lecz najpierw faulował, a później nieprzepisową odległość przy rzucie wolnym miał Felipe Borges.

Sędziny z Francji - siostry Charlotte i Julie Bonaventura, podbiegły skorzystać z wideoweryfikacji (VAR). Po naradzie dały Portugalczykowi czerwoną kartę, a Brazylijczykom rzut karny. Na linii 7 metrów zimną krew zachował Dupoix i oba zespoły podzieliły się punktami.

Portugalia - Brazylia 28:28 (12:11) Portugalia:

Gaspar (2/10 - 20 proc.), Ferreira (7/24 - 29 proc.) - Portela 4, Iturriza 1, Martins 2, Silva 4, Fernandes 1, Borges 2, Branquinho, Cavalcanti, Areia 7, F. Costa 2, Gomes 4, Frade, Magalhaes 1. Karne: 4/5. Kary: 2 min. (Iturizza). Czerwona kartka: Felipe Borges - dyskwalifikacja.

Brazylia: da Rosa (4/14 - 29 proc.), Tercariol (9/26 - 35 proc.) - J. Silva 4, Abrahao, Moraes 3, Petrus 1, Torriani, Chiuffa 2, Maestro, M. Silva, Ponciano 1, Nantes, Hackbarth 2, Monta da Silva 3, Rodrigues 2, Dupoix 10. Karne: 4/4. Kary: 6 min. (4 min. - Monta da Silva, 2 min. - J. Silva).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty