Tunezyjczycy o krok od finału Pucharu Prezydenta. Pokonali zespół z Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Slavko Midzor/Pixsell/MB Medi / Na zdjęciu: Issam Rzig
Getty Images / Slavko Midzor/Pixsell/MB Medi / Na zdjęciu: Issam Rzig

Reprezentacja Tunezji pokonała Macedonię Północną 33:28 i jest o krok od finału Pucharu Prezydenta. W drugim spotkaniu Grupy II Maroko wygrało w Płocku z Algierią 28:27.

W pierwszym sobotnim meczu Grupy II Pucharu Prezydenta zmierzyły się ze sobą zespoły, które przegrały pierwsze spotkania. Od samego początku żadna z ekip nie potrafiła wyjść na prowadzenie wyższe niż różnicą dwóch bramek. Dopiero pod koniec I połowy Algieria uszczelniła obronę i po zdobyciu czterech bramek z rzędu, Bastien Khermouche trafił na 15:12. Ostatecznie do przerwy Algieria prowadziła różnicą dwóch bramek.

Jeszcze w 58. minucie Algieria prowadziła 27:25, jednak do końca Algierczycy popełniali katastrofalne w skutkach błędy. W ciągu ostatnich 81 sekund Maroko zdobyło trzy bramki na wagę zwycięstwa, a bohaterem był Yassine Belhou, który wykończył dwie ostatnie akcje po stratach rywala. Maroko wygrało 28:27.

O krok od gry w finale Pucharu Prezydenta jest Tunezja, która zagrała bardzo dobry mecz z Macedonią Północną. Zespół z Afryki wygrał 33:28, zwyciężając obie połowy. Dzięki temu Tunezja, aby zagrać w finale (którego stawką jest też miejsce 25-26 w turnieju) nie może przegrać z mającą komplet porażek Algierią.

Macedończykom nie pomogła nawet dobra postawa Filipa Kuzmanowskiego i Dejana Manaskowa, którzy zdobyli łącznie 15 bramek. Dla Tunezji najwięcej bramek - siedem rzucił w sobotę Mohamed Darmoul.

Algieria - Maroko 27:28 (15:13)

Algieria: Ghedbane (12/40 - 30%) - Ayyoub 7, Khermouche 4, Sofiane 4, Yacine 3, Naim 2, Nori Selim 2, Abdelkader 2, Hellal 1, Hani Abderrafik 1, Arib 1 oraz Sami, Kaabeche, Hichem. Karne: 3/4. Kary: 8 min. (Khermouche 4 min., Abdelkader, Naim - po 2 min.).

Maroko: Ouaali (12/37 - 32%), Laaroussi (0/1 - 0%) - Harchaoui 5, Belhou 4, El Hakimy 4, Reida 3, Ezzine 3, Ismaili Alaoui 3, El Malki 2, El Kachradi 2, Bentaleb 2 oraz Braout, Slassi. Karne: 1/2. Kary: 8 min. (Reida, Ismaili Alaoui, El Malki - po 2 min.).

Macedonia Północna - Tunezja 28:33 (14:16)

Macedonia Północna: Mitrewski (8/31 - 26%), Tomowski (1/10 - 10%) - Kuzmanowski 8, Mnskow 7, Taleski 3, Gjorgiew 2, Kosteski 2, Serafimow 1, Atansijewikj 1, Djonow 1, Peszewski 1, Georgiewski 1, Markoski 1 oraz Mldenkowikj, Petrow, Sawrewski. Karne: 5/5. Kary: 14 min. (Sawrewski 4 min., Serafimow, Atnasijewikj, Peszewski, Mladenowikj, Georgiewski).

Tunezja: Harbaoui (8/28 - 29%), Namli (0/2 - 0%) - Darmoul 7, Jallouz 5, Jebeli 4, Maref 4, Boughanmi 4, Ben Ghali 4, Ben Abdallah 2, Maoua 1, Toumi 1, Rmiki 1 orz Abdelli, Rzig, Bacha. Karne: 4/4. Kary: 18 min. (Ben Abdallah 6 min. - cz.k., Ben Ghali, Abdelli, Jlouz, Toumi, Mou, Darmoul - po 2 min.).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty