O krok od sensacji w Gnieźnie. Outsider postraszył rywala

Niewiele brakowało, by AWS Energa Szczypiorno Kalisz sprawił sensację w Gnieźnie. W meczu 8. kolejki przegrywał z MKS-em URBIS 18:24, ale w samej końcówce złapał kontakt z rywalem. Miejscowy zespół w ostatniej chwili opanował sytuację.

Jakub Fordon
MKS URBIS Gniezno Materiały prasowe / MKS URBIS Gniezno / MKS URBIS Gniezno
W roli faworytek do tego pojedynku przystąpiły szczypiornistki z Gniezna, które w tym sezonie, przynajmniej na ten moment, prezentują się bez zarzutu. A do tego miasta przyjechał inny klub z Wielkopolski, a mianowicie AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

Faworytem były miejscowe i to one dyktowały warunki gry od samego początku. Już na samym starcie udało im się zbudować wielką przewagę, która praktycznie ustawiła całą pierwszą połowę (7:1).

Kaliszanki jednak rozpędzały się z minuty na minutę i konsekwentnie niwelowały stratę. Po serii trzech trafień z rzędu beniaminek złapał kontakt (12:13), a chwilę później doprowadził do remisu. Tym samym odrobił słaby początek starcia, ale na przerwę i tak zszedł przegrywając 15:16.

Na początku II partii dwie bramki rzuciły przyjezdne i pierwszy raz wyszły na prowadzenie (17:16). Od tego momentu przyszedł okres znakomitej gry miejscowych, wobec której przewaga znów była solidna (24:18).

Ponownie zespół z Kalisza ruszył w pościg, ale tym razem nie było happy-endu. Co prawda w samej końcówce był o krok od rywalek (28:29), to nie mógł jednak nic zrobić, by ostatecznie doprowadzić do remisu.

Gnieźnianki najadły się strachu, by ostatecznie zwyciężyć dwiema bramkami. Po 8. kolejce gospodynie niedzielnego spotkania zajmują 4. miejsce. Beniaminek jest w trudnej sytuacji, bo zamyka tabelę z zaledwie jedną wygraną i to po rzutach karnych.